Skocz do zawartości

Peugeot 206 Check Engine i szarpie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Peuegotem 206 1.4 75KM (2002r 120 tys. Przebiegu) a mianowicie podczas jazdy zapala się i miga CHECK, któremu towarzyszy sygnał dźwiękowy oraz samochód zaczyna szarpać/ przerywać tak jakby pracował na 3 cylindrach. Błąd zapala się po przejechaniu kilku km, kiedy samochód już się nagrzeje. W momencie szarpania samochód traci moc. Wystarczy wyłączyć samochód, dać mu kilka min i dalej znowu można pokonać kilka km.

 

Odczytałem błędy:

P0200 – obwód wtryskiwacza wadliwe działanie

P0300 – jednocześnie w wielu cylindrach wykryte wypadanie zapłonów lub losowo w różnych cylindrach

P0711 – obwód czujnika temperatury oleju przekładniowego nieprawidłowy zakres wartości sygnały wejściowego lub problem ze sprawnością

 

Auto odstawiłem do mechanika, który zdiagnozował wypalenie cewek zapłonowych (3 z 4 były już kiepskim stanie). Wymienił je oraz wyregulował zawory. Sprawdzał wtryskiwacze jednak nie dopatrzył się niczego więcej niepokojącego. Jedyną rzeczą na którą zwrócił uwagę był kiepsiej jakości olej. Olej został wymieniany 12 tys. Km temu/ niecały rok temu (Lotos).

 

Po powrocie dalej to samo. Do powyższych błędów doszedł:

P0350 – obwód pierwotny/ wtórny cewki zapłonowej wadliwe działanie

a przecież została zamontowana nowa cewka. Wcześniej też wymieniłem samodzielnie świece zapłonowe.

 

Po telefonie do mechanika zasugerował, że być może komputer potrzebuje kilkunastu uruchomień silnika aby adoptować nową cewkę.

 

Czy ktoś miał podobny problem lub wie co może być przyczyną tych problemów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania