Skocz do zawartości

[elektryka]Wymiana mechanizmu elektrycznej szyby przód Omega


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

Potrzebne nam będą:

 

* wiertarka - wiertełka

* nitownica - nity (chyba czwórki)

* śrubokręt gwiazdkowy

* śrubokręt płaski

 

 

 

Rozbieramy tapicerkę:

01_1_17.jpg

 

 

Podważyć płaskich śrubokrętem czerwoną zaślepkę od uchwytu otwierającego drzwi i go ściągamy, odkręcamy śrubkę pod nim, podważamy płaskim osłonkę plastikową pod klamką i ściągamy, odkręcamy śrubkę. Rączką, która jest na podłokietniku drzwi, ściągamy plastik wskazany strzałką i odkręcamy śrubkę. Jeszcze dwie zaślepki podważamy płaskim, pod sykaczem (wskazane strzałką) i odkręcamy śrubki. Ściągamy rączkę plastikową i odpinamy kostkę od sterowania lusterek. Wyciągamy lampkę (jak ją mamy) podważając płaskim, wypinamy z kabli i odkręcamy resztę śrubek wskazanych strzałką.

 

 

 

Ściągamy tapicerkę:

02_1_0.jpg

 

 

Ściągamy, odklejamy osłonę foliową z drzwi.

 

 

 

Roznitowujemy mechanizm:

03_0_26.jpg

 

 

Wyciągamy wtyczkę zasilającą od mechanizmu, uwalniając najpierw zawleczkę, wiertarką (wiertło 4) rozwiercamy nity, odkręcamy śrubki od mocowania prowadnicy do drzwi, mechanizm wysuwamy z prowadnic szyby i wyciągamy.

 

 

 

Mój wyglądał tak:

 

* wygięte ramię

04_0_25.jpg

 

 

* poprzedni właściciel bestwił się nad nim

05_0_19.jpg

 

 

* bierzemy nowy mechanizm

06_0_12.jpg

 

 

* wsuwamy na prowadnice szyby, i jak odkręcaliśmy prowadnicę od drzwi to nasuwamy ją na mechanizm i przykręcamy do drzwi

07_148.jpg

 

 

Ustawiamy mechanizm tak by pasowały otwory pod nity (ja złapałem jednym nitem przy silniczku bym nie musiał trzymać wszystkiego, rąk zabraknie), możemy pomóc sobie już mechanizmem (trzeba go podłączyć i założyć zawleczkę).

 

 

 

Jak wsio zagra nitujemy resztę (łącznie cztery otwory), pamiętamy by docisnąć mechanizm do drzwi podczas nitowania, by nie nitować powietrza z drzwiami. Sprawdzamy poprawność działania mechanizmu. Składamy wszystko, w odwrotnej kolejności.

 

Folię pasuje nam jakoś przykleić (ponoć butapren jest dobry), ja nie kleiłem bo będę drzwi wygłuszał.

 

 

 

WAŻNE!!!

 

PRZED ZAŁOŻENIEM NOWEGO MECHANIZMU, UPEWNIJMY SIĘ ŻE ON DZIAŁA, NAJLEPIEJ WŁĄCZYĆ ZASILANIE I SPRAWDZIĆ PRZY DRZWIACH PRZED ZAMONTOWANIEM

 

 

 

Autor: axk

 

Źródło: http://forum.omegaklub.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania