Skocz do zawartości

problem z ciśnieniem paliwa


Gość Daltonista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daltonista

Witam posiadam Golfa 4 z silnikiem 1.6 FSI BAD

 

Kilka drobnych błędów naprawiłem i pozostał ostatni najbardziej kłopotliwy.

 

Mam błąd

 

17428/P1020/004128 - Fuel Pressure Regulation: Control Range Exceeded

 

silnik do 3-4 k OBR jakoś idzie a potem się dławi , wypadanie zapłonów itp, brak mocy , brak przyśpieszenia , przy nagłym wciśnięciu gazu od razu się dławi.

 

Ogólnie sprawdziłem cały ukłąd paliwowy od pompy z tyłu po wszystkie możliwe czujniki , zawory itp (prócz pompy wys ciś.) i wszystko jest sprawne.

 

Mam ogólnie kabel i VAGa więc sprawdziłem blok 140 odpowiadający za ciśnienie na listwie wysokiego ciśnienia.

 

na biegu jałowym

D0LWSsd.jpg

 

po dociśnięciu gazu na full druga komórka ta z 60 bar podnosi się na 100 bar zaś ta wartość co pokazuje 3,8 bara stoi w miejscu

ogólnie znalazłem takie coś

 

http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/140-147.html

 

więc teoretycznie 2 komórka to ciśnienie które powinno być a 3 to ciśnienie aktualne ? więc pompa wys ciś. walnięta ?

na Hiszpańskim forum z golfami 4 facet mi powiedział , że 2 oraz 3 komórka powinna mieć te samą wartość i mam pompe do wymiany.

Chce się tylko upewnić żeby nie wywalić w błoto 800zł :)

 

Miał ktoś taki przypadek lub bawił się z blokiem 140 ? lub ma możliwość podłaczyć swojego FSI pod VAGa i sprawdzić czy obie wartości powinny być takie same (Engine > blok 140)

Dziękuje i czekam na odpowiedzi ! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość somebody777

Ja bym zaczął od staromodnego zegara na przewodzie paliwowym bo może czujnik walnięty...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daltonista

Testowałem na dwóch czujnikach i to samo. Przydałby się ktoś z kablem i silnikiem FSI co by mi mógł szybko sprawdzić czy ciśnienie powinno być w obu komórkach takie samo to bym miał pewność co do pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania