Skocz do zawartości

[wentylacja] Czyszczenie nagrzewnicy bez wyjmowania Omega


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

Witam, postanowiłem opisać swoją naprawę którą przeprowadziłem w swojej Omedze MV6 z 96r.

 

 

 

Opis problemu:

 

Po wymianie płynu i odpowietrzeniu układu auto przestało grzać, jedynie przy przełączeniu z zimnego na ciepłe na chwilkę powiało lekkim ciepłem za parę sekund znowu zimnem.

 

 

 

Naprawa:

 

Zakupiłem na stacji płyn do czyszczenia i płukania układu chłodzącego za ok. 12zł, następnie w domu po rozgrzaniu silnika spuściłem cały płyn łącznie z tym w nagrzewnicy poprzez rozłączenie przewodów od nagrzewnicy, które znajdują się pod zbiorniczkiem wyrównawczym (dwa grube przewody podłączone do takiego jakby zaworu). Przeczyściłem je powietrzem pod ciśnieniem, wypłukałem, zalałem zakupiony płyn czyszczący, dopełniłem wodą, samochód odpaliłem bez zakręcania korka i poczekałem aż osiągnie 95 stopni z ogrzewaniem na maxa. Następnie spuściłem cały płyn, odpaliłem silnik, włożyłem wąż z wodą, przepłukałem na odpalonym silniku, jeszcze raz rozebrałem przewody od nagrzewnicy, przedmuchałem powietrzem oraz następnie cały układ. Poskręcałem wszystko, zalałem płynem, odpowietrzyłem (czyli zalałem do pełna właściwym płynem chłodzącym bez zakręcania korka od zbiorniczka wyrównawczego, ogrzewanie na maxa temperatura i zakręcenie korka w momencie aż załączy sie wiatrak).

 

Po Tych wszystkich czynnościach już w trakcie końcowego odpowietrzania powietrze stawało sie coraz cieplejsze aż do momentu kiedy nie można było z gorąca ręki utrzymać przy nawiewie.

 

 

 

Autor: MICHAL1205

 

Źródło: http://forum.omegaklub.eu

 

 

 

 

przypis własny

jeśli nagrzewnica jest mocno zakamieniona lub już lekko skorodowana, to operacja opisana powyżej może spowodować jej rozszczelnienie i konieczność wymiany.

Proszę więc liczyć się z taką ewentualnością.

ArKos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania