Skocz do zawartości

[silnik benzynowy]Wymiana świec VW Polo/ Skoda Fabia


Gość fifek

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana świec VW POLO 1.4 16V 2003 rok

 

Więc potrzene nam będą narzędzia:

- klucz 16 do świec

- przedłużka na grzechotkę (pokrętkę)

- malutki śrubokręcik

- piwko

 

Więc oto tak wygląda nasz silniczek:

vb026.th.jpg

 

 

Najpierw zdejmujemy przewód z boku obudowy wyciągając go z króćca w stronę akumulatora:

vb027.th.jpg

 

 

 

No i wyjmujemy plastikową pokrywe silnika podnosząc energicznym ruchem z zaczepów (zaczepy oznaczone na zdjeciach, sa takie jak by kołki na które nachodzi gumowa okrągła uszczelka i w taki sposób to siedzi)

kopiavb026.th.jpg

 

 

 

Pokazuje nam się klawiatura, przewody.

Teraz zdejmujemy korek, chwytamy za obudowę i przekręcamy całością w lewo, po czym odkładamy na bok.

vb028.th.jpg

vb030.th.jpg

 

 

Kolejną rzeczą jest pootwieranie spinek które trzymaja przewody od fajek świec, podważamy delikatnie śrobokrętem od boku rynienki i do góry je wyciągamy, powinny poschodzić ładnie:

 

vb032.th.jpg

 

 

Gdy mamy wszystkie klamerki pościągane wyjmujemy fajke świecy, dosyć ciężko schodzą, dlatego musimy dosyć mocno palcami złapać i do góry pociągnąć pewną większą siłą.

vb031.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i mamy na wierzchu świece, teraz patrzymy czy w gnieździe nie ma brudu itp. Bierzemy kompresor i wydmuchijemy, ja uzyłem sprężonego powietrza do komputerów,

przychodzi pora na wykręcenie jej.

Zakładamy klucz do świec o rozmiarze 16 i na przedłużke, wkładamy go w gniazdo. I wykręcamy, luzujemy świece i wyjmujemy świecę.

vb033.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A dlaczego warto zaopatrzyć się w specjalny klucz do świec?

 

Choć by dlatego ze najprostsze klucze mają w sobie gumki które blokują świece i możemy ją bez problemu wyjąć bądź wsadzić w gniazdo.

Ja używam kluczy specjalistycznych za które dałem po 30 zł ale często zajmuje się, mechaniką więc dla mnie są one niezbędne, prosty klucz z gumką kosztuje 6 zł, nie polecam kluczy przegubowych i takich po 15 zł z marketu itp..

 

Montaż w kolejności odwrotnej.

Pamiętajmy jeszcze o tym żeby nowe świece delikatnie dokręcić i nie przesadzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania