Skocz do zawartości

[elektryka] Modyfikacja LEDów W5W Seat Toledo II


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

Opisze krok po kroku jak zrobić aby LEDY nie straciły na jakości świecenia i nie paliły się często. W poprzednim autku instalacja była wyposażona w grube kabelki przez co te małe LEDziki szybko się hajcowały (u mnie ok. 3miechy), po czym postanowiłem coś z tym zrobić. Rozebrałem LEDA poprzez żyletką przejechałem przez całą obwódkę LEDa:

01_214.jpg

 

 

Następnie odlutowujemy w moim przypadku dwa rezystory po 265ohm po czym pozostanie mam takie coś:

02_214.jpg

 

 

Następnie dolutowujemy na + (węższa nóżka w LEDzie) rezystor wcześniej dobrany czyli minimalnie 800ohm a najlepiej jak będzie 1kohm a na - (szersza nóżka w LEDzie) zwykły drucik po czym wygląda to tak:

03_217.jpg

 

 

Wkładamy to wszystko do środka i na te obwódki co na początku rozklejaliśmy żyletką lekko smarujemy klejem. Wystające nóżki zaginamy i odcinamy i mamy gotowego LEDa do auta który u mnie był prawie rok może świeci dalej ale to już musi powiedzieć nowy właściciel. Wygląda to tak:

04_198.jpg

 

 

Wyjaśnienie dlaczego taki rezystor.

 

Wylicza się to ze wzoru:

 

R= U/I

 

R - rezystancja

 

U - napięcie zasilania

 

I - natężenie czyli prąd diody który ma 0,015

 

R= 12V / 0,015= 800ohm

 

 

 

W przypadku seryjnego rezystora 530ohm wychodzi napięcie 7,95V czyli jednak trochę mało. W obu przypadka trzeba dodać jeszcze 3V diody czyli po modyfikacji LEDa przystosowaliśmy do 15V czyli z lekkim zapasem bo na zapalonym silniku 14,4V

 

Myślę że to w czymś komuś kiedyś pomoże.

 

 

 

Autor: kornat

 

Źródło: http://www.toledoclubpolska.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania