Skocz do zawartości

[car audio] Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

Od jakiegoś czasu można poczytać o denerwującej antenie i jej ciągłym wysuwaniu przy włączonym radiu, oto prosty sposób na nią:

 

 

 

Najlepiej zrobić to przy ewentualnej wymianie żarówek czy też zmianie oświetlenia.

 

 

 

1. Zakupujemy wyłącznik cruiser, można taki dostać za 35zł (komplet), ja zakupiłem komplecik, czyli jeden wyłącznik obejmujący przełączniki - grzania, tylnych wycieraczek, cruiser, ale podejrzewam ze można zakupić sam przełącznik "cruiser", gdyż są one demontowane i każdy ma swoje odrębne oznaczenie, niestety nie podam numeru gdyż u mnie oznaczenie było nie do odczytania.

 

 

 

2. Demontujemy cały kokpit.

 

 

 

3. Miernikiem szukamy gdzie zamyka się obwód na przełączniku, o ile dobrze pamiętam był to pierwszy i ostatni. Podłączamy się pod te wyjścia odrębnymi przewodami, dobrym sposobem są wsuwki "żeńskie".

 

 

 

4. Wpinamy się tak przygotowanymi przewodami w obwód zasilania anteną na wtyczce od radia, u mnie był to przewód o kolorze niebieskim.

 

 

 

5. Jeśli chcemy żeby przy wysuniętej antenie świeciła nam kontrolka (tak jak przy grzaniu tylnej szyby) musimy podpiąć do żarówki minus np. z lampki od wycieraczek, cienki przewodzik, lutownica i gotowe.

 

 

 

6. Składamy deskę i cieszymy się sterowaniem anteny.

01_211.jpg

 

 

Autor: magrabo

 

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania