Skocz do zawartości

[nadwozie] Zdejmowanie zderzaka Seat Ibiza/Cordoba 99-02


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

Aby zdjąć zderzak potrzebne są śrubokręt gwiazdka i parę kluczy. I jedziemy...

 

 

 

Na czerwono oznaczone są miejsca gdzie znajdują się śrubki do odkręcenia.

 

Niektóre elementy należy podważyć i wyjąć gdyż zakrywają śrubki, np. trzeba zdjąć listwę przeciwobtarciową i wyjąć te zaślepki co są koło halogenów, lub są zamiast halogenów. Te elementy są wciskane i trzeba je podważyć czymś żeby wyjąć.

 

Potem zabieramy się za śruby, które są wkręcone od strony koła. Lepiej by się robiło gdyby zdjąć te koło, ale można też skręcić kierownicą opór i to samo będzie.

 

A więc odkręcamy te śrubki zaznaczone w czerwonym polu, po obydwu stronach auta oczywiście:

01_210.jpg

 

 

Te plastiki co łączą nadkole z dokładka zderzaka to lepiej odkręcić od spodu żeby ich nie uszkodzić. A zderzak trzyma się na 8 śrubach:

02_211.jpg

 

 

Tu są te przednie:

03_214.jpg

04_195.jpg

 

 

Po odkręceniu tych wszystkich śrubek podchodzimy od strony błotników i ciągniemy w kierunku od auta (tak jak na fotce strzałka pokazuje). Zderzak jest wsuwany na ślizgi:

05_184.jpg

 

 

Założenie jest odwrotnością jak pewnie wiecie. Zderzak trzeba wsunąć na ślizgi. Ja najpierw założyłem górną część za zamek od maski, a potem wsunąłem boki na ślizgi.

 

Potem przykręcić go z powrotem żeby nie uciekł, najpierw te duże śruby a potem plastiki pod spodem i przy nadkolach.

 

 

 

Autor: Marian

 

Źródło: http://klubseata.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania