Skocz do zawartości

[elektryka] Wymiana czujnika poziomowania Audi A6 C5


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

Czujnik, o którym będę pisał, to czujnik poziomowania. Odpowiedzialny jest na pewno za automatyczne regulowanie ksenonów.

 

 

 

Symbol: 4B0 907 503 A

 

Komunikat na FIS'ie pokazał:

01_207.jpg

 

 

Komunikat z VAG'a:

 

Kod:

 

KODY BŁĘDÓW - Regulacja ksenonów

 

4Z7907357 dynamische LWR D06

 

776 Czujnik poziomu pojazdu przód Lewy-G78 przerwa lub zwarcie do masy

 

 

 

Opis wymiany:

 

1. Zdejmujemy koło (u mnie przednie lewe - od strony kierowcy).

02_208.jpg

 

 

2. Czujnik jest przymocowany między nadwozie a dolny wahacz, wiec nie ma problemu, żeby się do niego dostać:

03_212.jpg

04_193.jpg

 

 

3. Sprawdzamy DOKŁADNIE, czy to czasami nie wina przetartych kabli (jak u mnie):

05_182.jpg

 

 

4. Wymieniamy czujnik, lutujemy kable. Koniec.

06_164.jpg

 

 

Po zlutowaniu kabli i podłączeniu czujnika, miałem taki dziwny sygnał z silniczków sterujących poziomowaniem. Dźwięk był taki, jakby silnik startował, ale miał za mało mocy i padał. Światła nie zmieniały swojego położenia po ponownym odpaleniu, oraz przy zmianie załogi samochodu +1 osoba.

 

Na szczęście teraz już mu przeszło i jest wszystko OK. Nie wiem, czy on sobie gdzieś zapisuje te ustawienia, że wtedy się nie chciało zmienić, bynajmniej błędów na wagu/fisie nie było.

 

 

 

Autor: pszemek

 

Źródło: http://www.a6klub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania