Skocz do zawartości

Olej w układzie chłodzenia


Gość naw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie pojawił się problem oleju w układzie chłodniczym.

 

Zaczynając od początku. Wymieniałem u mechanika olej w swojej Toyocie (avensis 1.8 vvti). Zalał mi około 4,4 l oleju. Na drugi dzień okazało się, że mam prawie 1cm ponad max oleju na bagnecie. Niestety auto było potrzebne więc przejechałem na tym stanie około 100km. Pojechałem do mechanika by spuścił nadmiar oleju. Zlał mi około 700 ml. Na drugi dzień sprawdzając olej miałem dosłownie 1mm ponad max na bagnecie. Więc dla świętego spokoju pojechał znów do mechaniora który tym razem zlał mi około 500 ml oleju i na stan obecny wskazuje mi 3/4 poziomu na bagnecie. Łącznie przejechałem około 200 km od pierwszego zalania olejem.

 

I pojawił się problem, wzrósł poziom w zbiorniczku chłodniczym. Wyssałem nadmiar (około 250ml) płynu który był czarny.

 

I teraz pytanie. Jeżeli nadmiar oleju wyciekł do układu chłodzenia to co mam sprawdzić, co mogło się stać? Druga rzecz - nadmiar oleju który był zlany z silnika jest zbyt rzadki, a żadnych płynów mi nie ubywało które mogły się dostać do silnika (chyba że coś przegapiłem w co wątpię). No i sumując zlanie wychodzi na to że do silnika weszło mi tylko 3,2 l oleju - coś mało ( a stary był spuszczony konkretnie)

 

Auto pracuje normalnie, nie widać żadnych oznak żeby coś się działo.

 

Co mam zrobić/sprawdzić żeby upewnić się że wszystko jest ok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mechanik był nawalony lub po tabletach...

 

Miska olejowa w tym aucie zmieści 3,7 litra oleju, fakt mało, ale tyle go wchodzi.

 

Obserwuj płyn w zbiorniczku czy nie pojawia się nowy mętny syf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Moja wiedza nie jest zbyt duża, ale obstawiam, że uszczelka głowicy skoro płyny się zmieszały (w chłodnicy czarny, a olejowy rzadki)

Co w takim wypadku najlepiej zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że olej rzadki może dla tego że 5W40 bo nie widać w nim jakich kolwiek grudek, a tym bardziej zmiany koloru.

Po przejechaniu kolejnych 50km stan wyrównawczy się nie zmienia tak samo jak i poziom na bagnecie, ale na pewno w płynie chłodniczym jest olej (czarny, tłusty i czuć olejem).

Jakieś pomysły ?

 

[ Dodano: 2017-01-13, 13:44 ]

I jeszcze jedno pytanie - czy jest w niej chłodnica oleju a jak tak to gdzie bo przy filtrze nie ma. Toyota Avensis 1.8 vvti 129km 2000rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania