Skocz do zawartości

Fiat Ulysse 2.0 16V dławienie


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w w/w aucie mam pewien wg mnie złożony problem. Generalnie auto podczas jazdy potrafi się poddusić na PB jest to słabsze ale na LPG już bardzo odczuwalne. Najczęściej jest to podczas jazdy ze stałą prędkością lub podczas przyśpieszania. Auto wówczas jedzie ale nie płynnie tylko męczy się.

 

Podpiąłem kompa i:

 

1. Błąd EGR-u - osobiście go zaślepiłem i założyłem z powrotem. Samo pojawienie się błędu jest dziwne bo podczas jazdy w live dacie widać jak zawór się otwiera i zamyka, a sam zawór nie był zawalony - jego tłoczek jest luźny.

2. Błędy niemal wszystkich wtryskiwaczy z opisem sygnał za wysoki i sygnał ze świateł stopu. Wszystkie wtryskiwacze sprawdziłem omomierzem i na każdym opór był 18 - 20 omów.

3. Błąd P0170 - zły skład mieszanki - sprawdziłem jak pracują sondy - obie falują, druga ta za katalizatorem tak jakby czasami się lekko podwieszała ale dodam, że katalizator jest wydłubany jak dziś zauważyłem.

4.Jeszcze jedna ciekawa sprawa - błąd p0170 został zapisany przy temp cieczy chłodzącej -40 C. Sam czujnik spr komputerem jakie daje wartości do ECU ale tam nic złego nie zauważyłem tak samo na zimnym jak i na ciepłym silniku - temperatura normalnie rosła wraz z czasem pracy silnika. Pomimo tego wymieniłem czujnik ale nadal błąd pojawił się przy -40 C choć w podglądzie temp jest ok.

 

Kodów błędów nie pamiętam stąd ich nie podaje ale pamiętam opisy. Sprawdziłem instalację i na pierwszy rzut ok wszystko jest ok. Świece sprawdzone, z resztą niedawno wymieniane, cewka też niedawno wymieniana. W podglądzie czasy ładowania obu cewek podobne. Generalnie auto jest mułowate nie ma taj mocy co kiedyś. Tak jakby mieszanka była zła.

 

Przychodzi mi do głowy jeszcze lewe powietrze co jutro sprawdzę. Myślałem że to wina rozjechanej mapy paliwa dlatego, kazałem pojeździć trochę na samym PB ale to i tak nic nie dało, na samym bd jest lepiej ale nie idealnie. Sam gaz był tez niedawno ustawiany.

 

Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania