Skocz do zawartości

Corolla E11 - Szarpanie P0170 co jakiś czas


Gość tazone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich

 

Słowem wstępu obserwuję od dłuższego czasu pewne problemy ze swoją Rolką:

 

- przy odpalaniu na zimnym silniku przez 5-60 sekund auto na gaz reaguje obniżeniem obrotów

- co pewien czas pojawia mi się błąd p0170 - koretky cały czas rosną aż długoterminowa dobije do 25% po pewnym czasie wali błędem resetuje i od nowa ta sama sytuacja( ok 200 km bez błędu)

- obserwuję też wzrost spalania robię ok 40 km mniej na pełnym baku gazu niż wcześniej

 

Auto od ponad roku jeźdźi w gazie przebieg ok 140k prawdziwy

 

Jakie działania już podjąłem:

 

- wymiana filtru paliwa

- wymiana filtru powietrza przy okazji wymiany oleju i filtra oleju

- sprawdzenie szczelności układu dolotowego

- byłem również u "gazownika" instalacja sprawdzona

 

Jeśli chodzi o diagnostykę

- konsultowałem sprawę w dwóch warsztatach w obu rozkładają ręce i chcą wymieniać obstawiając dwie różne usterki: błędną pracę sondy lambda i w drugim błędną pracę przeływomierza

- do kolekcji gazownik dokłada problem z pompą paliwa

 

Niestety ani jeden ani drugi mechanik nie jest w stanie mi zagwarantować że rozwiązanie które proponuje na 100% rozwiąże problem natomiast nie chcę być naciągnięty na większe koszty niż potrzeba oraz chciałbym też wiedzieć o jakich kosztach mowa a niestety jeśli nie ptorafią jednoznacznie zdiagnozować zostawiają powyższe fakty jako niewiadome lub w przestrzałach rzędu 150-800 zł.

 

Poniżej udostępniam link do logów z interefejsu OBD II posiadam interfejs na bluetooth i apliakcję Torque II - po odpaleniu silnika było po chwili było lekkie mulenie auta natomiast pod koniec przejazdu było już wszystko ok(w moim odczuciu)

 

https://drive.google.com/open?id=0Bx5FHe2YfBJwNUtqbWVWV3ZZOU0

 

Czy są na sali mądre głowy które potrafią mi jakoś pomóc na podstawie powyższych odczytów ew. co jeszcze sprawdzić albo jakie logi podesłać.

 

Oczywiście zapomniałem o aucie Corolla E11 FL 2000r 1.4 VVTi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania