Skocz do zawartości

Opel Astra 2 1.7 Isuzu moment dokręcenia świec żarowych


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w w/w aucie muszę wymienić świece żarowe. Wiem, że często się one ukręcają, jednak mimo wszystko przed zimą muszę je wymienić. Moje pytanie jest takie - jakim momentem są one fabrycznie dokręcone lub inaczej jakim momentem powinno się je dokręcić. Chcę odkręcić je kluczem dynamometrycznym ustawionym na dany moment - zawsze jest to mniejsze prawdopodobieństwo, że świeca się ukręci. Innymi słowy chciałbym zacząć odkręcać takim momentem jakim producent zaleca ich dokręcenie. Inny pomysł mi do głowy nie przychodzi.

 

Może macie jakieś sprawdzone sposoby na bezpieczne wykręcenie tych świec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Może macie jakieś sprawdzone sposoby na bezpieczne wykręcenie tych świec?

 

Jak się ma urwać to się urwie.

Sprawdzony sposób? Sztywny klucz i próba odkręcenia, jak się ruszy to naprzemiennie odkręcac i dokręcać po pół obrotu, 1/3 w zależności jak pójdzie. Wyczujesz opór to lekko dokręć i znów próbuj odkręcać aż uda się ją wyjąć. Oczywiście zimny silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny silnik, i tutaj mam pytanie słyszałem różne opinie, tutaj piszesz, że silnik ma być zimny - jest to czymś podyktowane czy chodzi Ci jedynie o względy bezpieczeństwa. To będzie moja pierwsza wymiana świec żarowych dlatego pytam :) Gdybyś tego nie napisał pewnie robiłbym to na ciepłym silniku myśląc, że podziała to jak podgrzanie zapieczonej śruby, czy prowadnicy w zacisku hamulcowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Gorąca głowica + często zbyt mocno dokręcone świece może skutkować wykręceniem świecy z gwintem.

 

podaj rozmiar gwintu Twojej świecy to podam Ci bezpieczny moment do jej odkręcenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania