Skocz do zawartości

[tuning] Montaż zestawu HID Hyundai Coupe


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartas

1. W tylnej zakrętce reflektora należy zrobić dziurę na przewody.

01_194.jpg

02_195.jpg

03_201.jpg

 

 

2. Montujemy HIDy w miejsce standardowych H1

04_182.jpg

05_171.jpg

06_155.jpg

 

 

3. Podłączamy przewody i zakręcamy dekiel. UWAGA - w HC w reflektorze czarny do plus a czerwony to minus !!! Wcześniej dla pewności należy to sprawdzić miernikiem.

07_135.jpg

08_130.jpg

 

 

To samo z drugiej strony:

09_107.jpg

 

 

4. W HC bez żadnych przeróbek można ładnie przykręcić przetwornice na dodanych do zestawu uchwytach.

10_170.jpg

11_149.jpg

 

 

No i po 20 minutach cieszymy się super światełkami. Koszt w moim przypadku 209zł. Zestaw HID 6000K.

12_138.jpg

 

 

Po blisko dwóch latach żarniki się zużyły i ten od strony pasażera przestał świecić. Zakupując w/w zestaw chciałem żeby światło było jak najbielsze - niestety gołym okiem było widać, że to nie standardowa żarówka. Tym razem więc zakupiłem żarniki 4300K i w końcu jest jak należy. Powiedziałbym, że patrząc na światła wydaje się, że jest standardowa żarówka H1. Oczywiście jakość świecenia bez porównania. Moim zdaniem nawet lepsza niż 6000K - ta niebieska poświata trochę mnie denerwowała. Poniżej fotki z zamontowanym żarnikiem 4300K po stronie pasażera i stara (chwilę przed wymianą) 6000K po stronie kierowcy.

13_109.jpg

14_104.jpg

 

 

Autor: ArturS

 

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania