Skocz do zawartości

Leon 1M nie świeci konsola środkowa, sterowanie szybami


Gość Bohnooze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bohnooze

Witajcie

w Leonie z elektrycznymi lusterkami, elektrycznymi szybami, składaniem lusterek, fabrycznym alarmem, klimatyzacją manualną, wersja Signo.

 

Nie działa mi oświetlenie

 

- konsoli środkowej żarówka pod pokrętłem prędkości wentylatora

- przycisków podnoszenia szyb we wszystkich drzwiach

- sterowania lusterkami

- regulacji wysokości reflektorów i jasności oświetlenia wnętrza

- przycisku ogrzewania tylnej szyby na panelu środkowym

- przycisku świateł awaryjnych na panelu środkowym

- zapalniczki

 

konsola środkowa i żarówka pod pokrętłem regulacji prędkości wentylatora to na pewno nie przepalona żaróweczka bo złącze żaróweczki ma cały czas zwarcie do plusa już na wtyczce i na obu biegunach. Sama konsola i styki żarówki nie mają zwarcia.

 

Nie mogę znaleźć schematu po polsku czy angielsku by szukać dokąd biegną kable cienki biały z niebieskim paskiem i cienki brązowy z wiązki do tej żarówki.

 

[ Dodano: 2016-07-10, 23:19 ]

Prawdopodobnie uszkodzony modul komfortu, lub regulacja jasnosci podłączyłem bezpośrednio 4 albo 7 (to obojetne) styk z wlacznika swiateł do 17 styku włącznika świateł (służący do oświetlenia wnetrza samego przełącznika i laczacy sie z linia do innych swiatel i do modułu komfortu). Zapaliło sie wszystko oprócz awaryjnych ktory to wlacznik nie ma podswietlenia bo jest podmieniony trzeba bd zrobic podswietlenie plusem oswietlenia jest 5 styk przycisku awaryjnych. Jako ze swiatelko mrugajace mam czerwone to trzeba pomaranczowe lub żółte by swiecilo zamiast niego i to czerwone zastosowac jako stałe podswietlenie przycisku awaryjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania