Skocz do zawartości

Mazda 2 DY 1.4 kopci


Gość MareckiB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 tygodni zauważyłem niepokojący mnie problem z wydobywaniem się białego/siwego dymu z rury wydechowej. Rano gdy odpalam auto i ruszam w spokojnie w trasę wszystko niby ok. Jednak po chwili po szybszej zmianie biegu z 2 na 3, 3 na 4 z rury wydobywają się kłęby białego (może siwego) dymu. Zauważyłem, że dzieje się to przy zimnym silniku który zaczyna się dopiero rozgrzewać. Trwa to ok 2-3 min. jazdy po czym wszystko wraca do normy. Kiedy w niedługim czasie znowu go trochę "przymule" np po szybszym starcie ze świateł znów puści mniejszego "dymka". Na dłuższych trasach sytuacja pojawia się tylko w początkowej fazie jazdy, później nie zauważam już żadnych "kopceń" z wydechu. Szukając odpowiedzi na różnych stronach spotkałem informacje ,że może być to spowodowane awarią uszczelki pod głowicą. Jednakże od 2 tygodni regularnie sprawdzam płyny i olej i stwierdzam,że płynu chłodniczego nie ubywa, pod korkiem oleju nie robi się żadna maź, olej nie łączy się z płynem w zbiorniczku,a Mazda nie traci mocy podczas jazdy. Nie wiem jak wygląda kopcenie podczas takiej awarii czy jest już od razu po odpaleniu samochodu i utrzymuje się przez cały czas,ale w moim przypadku wygląda to tak jak opisałem wyżej i trwa w początkowej fazie jazdy. Wraz ze zmianą pogody na słoneczną nie wiem już do końca czy kolor wydobywającego się dymu nie jest biało/niebieski. Bardzo proszę o pomoc, informację co może być przyczyną takiego stanu oraz jakie jest rozwiązanie problemu. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania