Skocz do zawartości

Koszt remontu góry x16szr


Gość longin1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość longin1983

Witam.

Wiem temat rzeka :-) Czy koledzy są w stanie podać mi koszt remontu silnika x16szr.

Mam wrażenie że silnik klepie :/ i jak się rozgrzeje zaczyna kopcić na niebiesko ale reguły nie ma bo zrobię np. 15km parkuję fajeczkę sobie kopcę patrze na rurę i nie kopci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A olej ma? Skoro kopci na niebiesko czyli go spala (jak każdy opel )i może jego poziom jest za niski i dlatego tak klepie.

Koszt remontu zależy od tego co dokładnie chcesz remontować. Czy samą głowice czy cały silnik, ale generalnie remont zapewne przewyższy wartość samochodu. Remont głowicy to koszt około 1200-1500 zł, jeśli chcesz cały silnik robić to duuuużo więcej, więc się raczej nie opłaca. Pilnuj stanu oleju i jeździj dalej lub zalej jakimś moto doktorem i sprzedaj auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Remont głowicy to koszt około 1200-1500 zł, jeśli chcesz cały silnik robić to duuuużo więcej, więc się raczej nie opłaca.

 

Chyba troszeczkę przesadziłeś :) ja robiłem remont i wyszło około 720zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longin1983
zalej jakimś moto doktorem i sprzedaj auto.

Powiedział co wiedział :/ Nie sprzedałbym auta zalanego motordoktorem bo nie chciałbym takiego sam zakupić, każde auto jakie sprzedawałem puszczałem z kasę jaką było warte i nigdy nie ukrywałem stanu faktycznego bo jest to dla mnie zwykłe kur....o :D

Sprzedać najłatwiej :P a mi ten samochód sprawia wiele przyjemności i żeby miała korba wyjść bokiem to go nie sprzedam. A zadałem pytanie o przybliżony koszt remontu bo lubię być wczesniej przygotowany na tego typu akcje. ;-)

 

[ Dodano: 2016-04-25, 23:09 ]

Chyba troszeczkę przesadziłeś :) ja robiłem remont i wyszło około 720zł

A co kolega robił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o remont głowicy żebyśmy się rozumieli ;-) u mnie robili planowanie, wymiana prowadnic, uszczelniaczy, nowe zawory i przeszlifowane gniazda zaworowe, za to zapłaciłem 720zł z częściami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longin1983

Hmm no ok.

 

[ Dodano: 2016-05-08, 01:01 ]

Więc byłem u mechanika i stwierdził że trzeba zrobić remont "góry" silnika.

I mam teraz pytanko co się zwyczajowo wymienia przy takiej operacji?

Rozumiem że planowanie głowicy i docieranie gniazd zaworowych, ale co sie do tego wymienia? Pytam bo cześci chciał bym zakupić sam :D

 

[ Dodano: 2016-06-29, 21:04 ]

No i remont wyniósł 1400zł. Ale chodzi o niebo lepiej :D Tylko niepokoi mnie spawana głowica przy uszach jak wchodzą śruby :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania