Skocz do zawartości
malyporadnikmechanika

Gniazdo DLC - czy to OBD2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale rozmieszczenie pinów się zgadza z jakimś protokołem ? Bo według mnie jest to któryś protokół ISO .. a ELM327 się nie chce połaczyć z ecu ..

Wiem że ELM327 to szajs , ale z golfem się połączył :( Więc samo urządzenie jest sprawne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wp_20160102_11_53_15_pro_li_min.jpg

U mnie elm327 też nie działa :/

[ Dodano: 2016-02-01, 06:14 ]

Ale op-Com już tak :D

[ Dodano: 2016-02-01, 06:16 ]

Mamy to samo złącze i układ pinów. Natomiast u kolegów np vectra 2,0 DTI 2000rok połaczył sie bez problemów. Układ pinów taki sam :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze ... Trochę lipa bo nie bardzo mnie stać na interfejsy o których ludzie piszą że działają .. :( A czy jest tu może jakaś mądra głowa która potrafi wskazać przyczynę ? Może piny są jakoś przestawione i wystarczy najzwyklejsza przejściówka ? Hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aliexpress jest w Chinach gdzie europejskie prawo nic nie znaczy.

Z allegro nie kupisz, bo aukcje są od razu blokowane.

Nawet cła nie zapłacisz, a co dopiero spotkanie z niebieskimi :mrgreen:

EDIT:

Jeżeli interfejs Ci się spodoba, możesz w przyszłości zakupić pełną wersję od dystrybutora :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś otworzylem mojego niebieskiego ELM'a i sprawdziłem elementy które odpowiadają za mój standard ISO , i okazało się że są inne wartości rezystorków niż podaje oficjalna strona producenta . Co prawda mierzyłem bez wylutowywania elementów ale no wartości są znacząco różne . Telefon wykrywa urządzenie jako ELM327 2.1 więc znalazłem schemat i tak to się prezentuje u mnie : (na czerwono zmierzone przeze mnie)

przechwytywanie.png

Po sesji popróbuję jeszcze się jakoś podłączyć , może z innymi samochodami spróbuję (brat ma w swoim złączu takie same wyprowadzenia), jeśli się nie połaczę to spróbuję przelutować elementy i dam znać co z tego wynikło ..

EDIT : na obrazku źle narysowałem wyprowadzenia pinów , powinny być w odbiciu lustrzanym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi