Skocz do zawartości

Opel astra G 2,0-nie odpala po wymianie silnika


Gość Mart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym podzielić się moim problemem może ktoś będzie umiał coś doradzić i pomóc.

Auto niedawno było rozebrane całkowicie i wymieniany był silnik-niestety poprzednia usterka mnie do tego zmusiła.Wszystko niby ok,pracuje jak przed zamianą ale...właśnie jak w temacie nie odpala.Tylko że właśnie nie zawsze,jest kilka czynników dzięki którym odpali,co prawda trzeba dać mu gazu ale odpala.I tak:jeżeli postawię go na górce czy wzniesieniu to po nocy odpali o ile oczywiście w nocy niema -10 stopni,i musi stać maska niżej niż tył.Jak przymrozi to nieda rady.Jeżeli postoi noc na równej powierzchni to już niestety nie odpala,wtedy tylko na plaka.

Myślałem że to zapowietrzenie,najbardziej możliwe po wymianie silnika i tez bardzo dużo takich informacji znalazłem ale było odpowietrzane zaraz po wymianie i później po kilku dniach znowu jak problem z odpalaniem się ujawnił.

Będę wdzięczny za podpowiedź co zrobić,gdzie szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej uszlachetniacza i uszczelnij układ paliwowy. Z tego co piszesz ewidentnie zapowietrza się układ plus letnia ropa w baku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedź.

Jak sprawdzić czy układ jest szczelny? Dużo w necie na temat zapowietrzania się.czy lepiej wymienic wszystkie przewody na nowe?

Kurcze nawet nie mam dobrego mechanika który by to zrobił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i musi stać maska niżej niż tył.

W ten sposób sprawdziłeś, że się zapowietrza.

Ludzie wsadzają filtr paliwa z Lublina i pozywają się głównego powodu zapowietrzania czyli felefnej obudowy filtra paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się zapowietrza czy jest nie szczelny to tylko moje przypuszczenia-na dobra sprawe i na 100 % to niewiem co jest

Auto obejrzał mechanik stwierdził ze przyczyna jest uszkodzona obudowa filtra i uszkodzona klapka w pompie ale koszt naprawy podaje spory wiec troche lipa jezeli to napewno to jest przyczyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
przyczyna jest uszkodzona obudowa filtra

 

Więc od tego zacznij. Masz podane którędy ciągnie powietrze to działaj. Na próbę filtr możesz całkiem wywalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania