Skocz do zawartości

VW Passat 1.9 TDi nie odpala


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Hymm ścięty klin na wale to nic wesołego. Sprawdzę to ustawienie rozrządu jeszcze ale jakoś mam przeczucie że to nie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a vag w silnikach VP ma możliwośc sprawdzania kąta synchronizacji( nie korzystałem z vaga) jeżeli tak to i tak to wymaga odpalenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziękuję

 

[ Dodano: 2016-01-03, 22:54 ]

Teraz tak pomyślałem, że w tym silniku chyba nie ma klina na wale. Moment przenoszony jest kształtowo. Mogę się mylić ale kojarzy mi się to jakoś - z jednym Audi z takim silnikiem się spotkałem z takim rozwiązaniem. Mogę się mylić bo pamięć mam dobrą ale zawodną.

 

[ Dodano: 2016-01-05, 23:24 ]

Niestety Pasek nie odpalił, co gorsza nie odpalił nawet na plaka. Obawiam się, że może to być jednak ścięty klin / sfrezowanie na czopie wału korbowego. Zdejmę przód i zobaczę czy tam wszystko ok.

 

[ Dodano: 2016-01-06, 22:10 ]

Problem ogarnięty. Zawieszał się zawór odcinający dopływ paliwa N109. Kilka razy podałem napięcie bezpośrednio z akumulatora na zawór i iglica w nim ruszyła. Auto odpala bynajmniej jak narazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem.Podałem kilka razy plus na zawór odcinający paliwo - początkowo iglica w nim się nie odzywała, później było słychać jak cyka i co ciekawsze jak sie rozruszała to na zapłonie pompa już tak głośno nie pracowała. Przy okazji wymieniłem filtr paliwa bo tez dawno był nie wymieniany sądząc po jego wyglądzie. Auto jak narazie śmiga. Dzięki za zainteresowanie się moją sprawą.

 

Dopytam jeszcze w starszych TDi lub TD jak kąt wtrysku jest zbyt wczesny to auto ma kopa ale kopci i nie odpala od strzała, czy odwrotnie tzn przy za późnym kącie wtrysku tak się dzieje? Słyszałem już różne opinie na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania