Skocz do zawartości

1.7DI Combo nie pali po wymianie przewodów wtryskowych


Gość zunio84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Combo C 1.7DI 65KM Isuzu. Silnik podczas przyśpieszania trochę szarpie widocznie serownik pompy (piszę o tym bo może też ma to wpływ na obecny stan rzeczy). Podczas postoju w garażu na podłodze pojawiła się plama. Zajechałem do mechanika stwierdził, że przewody te metalowe wtryskowe od paliwa, a dokładnie jeden z nich jest nieszczelny i kapie ropa. Zamówiłem na Allegro przewody używane do silnika o oznaczeniu Y17DTL. Przyszły przewody, mechanik wymienił i zaczeły sie problemy, a szczególnie jeden, samochód nie chce odpalić. Okazało się, że był zapowietrzony. Odpowietrzył mechanik i wspomógł odpalenie plakiem! Odpalił przejechałem 20km. Następnego dnia trzy razy musiałem kręcić aby odpalił i udało się. Kolejnego dnia już nie dał rady. Zaprowadziłem do mechanika stwierdził, że znowy zapowietrzony i jakoś paliwo ucieka. Założył dwa zaworki zwrotne i stwierdził, że nie ma opcji by teraz paliwo uciekało ale dalej jest jest ten sam problem z odpalenie. Po 20min od odpalenia wspomaganym plakiem już sam nie odpali ale po 5 minutach jeszcze da rade sam zapalić. Problem jest z odpaleniem ale po odpaleniu z plakiem jeździ i problemu nie ma no chyba, że z tym szarpaniem co ma objawy pewnie od tego nieszczęsnego sterownika. Tylko gdzie teraz szukać problemu? I czy przewody te metalowe od silnika Y17DTL różnią się czymś od silnika Y17DT?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc ja mam podobne probelmy tylko z moja vectra b 2.0dtl to samo tak jak by sie paliwo cofalo tez zalozylem zaworek i jest nadal to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania