Skocz do zawartości

seat cordoba 1,4 2001r


Gość rafal16220

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafal16220

witam posiadam seat cordoba silnik 1,4 2001 rok. w autku świeciła się od jakiegoś czasu kontrolka chek pojechałem do mechanika żeby sprawdzić i skasować błędy. mechanik powiedział mi ze do wymiany jest czujnik temperatury i przytkany jest katalizator , i teraz mam 2 pytania.

1) gdzie znajduje się czujnik temperatury i w ogóle nie powiedział mi temperatury czego ? jest tylko jeden czujnik ? bo autko nagrzewa się i dość szybko i trzyma temp 90 stopni.

2) drugie dotyczy katalizatora mianowicie pokazało mu na komputerze ze jest przytkany ale może to być wina tłumików ? ponieważ mam wypalone w środku a ostatnio z rury wydarło takie włosie ... czy jak tłumiki miały by nieodpowiedni przelot spalin komputer mógł by to pokazywać jako przytkany katalizator ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal16220
Podaj kody błędów, to co Ci mechanik podał to jakieś banialuki.

 

nie mam kodów żadnych mechanik powiedział tylko ze do wymiany czujnik temperatury i jakiś problem z katalizatorem ... i właśnie w aucie są 2 czujniki i nawet nie wiem który bo jeżeli chodzi o temperaturę to po jakiś 2 km jazdy nagrzewa się do 90 stopni i tak się utrzymuje.

a co do katalizatora to mówił ze jest jakiś problem z nim i teraz nie wiem czy to może być wina tych tłumników ? ogólnie to niedawno je trochę spawałem myślałem ze trochę na nich pojeżdżę ale ze środka wytrzepałem resztki jakiś blaszek a teraz niedawno wypluło z tylnego tlumnika takie włosie... i czy jak coś będzie w tłumikach trochę przytkane nie będzie odpowiedniego przelotu możne na komputerze pokazywać ze to wina katalizatora ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że za diagnostykę nic nie zapłaciłeś.

 

Na komputerze nie pokazuje, że katalizator jest zapchany, dlatego Twój mechanik to raczej bajki opowiada. Skoro nie podał kodów błędów to naciągacz a nie mechanik, ani tym bardziej kompetentny diagnosta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal16220
Rozumiem, że za diagnostykę nic nie zapłaciłeś.

 

Na komputerze nie pokazuje, że katalizator jest zapchany, dlatego Twój mechanik to raczej bajki opowiada. Skoro nie podał kodów błędów to naciągacz a nie mechanik, ani tym bardziej kompetentny diagnosta.

 

20 dychy sb zażyczył ... podpiął pod komputer skasował błędy i tyle co zdołałem zaglądnąć mu przez rami to pokazywało 2 błędy ... czujnik temp i katalizator ale co wiecej tam pisalo nie dojrzałem..

 

może to dupa nie diagnosta.. ale wracając do mojego pytanie teoretycznie jak był by problem z wypalonymi tłumikami i ze te takie włosie mi wydarło z jednego z nich, jak by były trochę przytkane nie było odpowiedniego wydechu mogło na komputerze wywalić błąd jako wina katalizatora ?

 

jakie sa wgl objawy zatkanego bądź zepsutego katalizatora ?? bo w sumie zaczeło sie od tego ze przy przyspieszaniu auto mi szarpalo ale po sprawdzeniu i wyczyszczeniu swiec to ustapiło ale cały czas swiecił mi bład chek ... a jeszcze jak te włosie mi z tłumnika wyplulo to cos takiego wystawało z wydechu i ja tego wydarłem z pół wiaderka potem odpalilem auto dusiło go ale dodałem gazu z rury buchła sadza i w tedy blad zniknoł ale po przejechaniu kilkunastu kilomertwo blad znowu sie bojawił ... ale auto chodzi i jezdzi normanie nie zużywa wiecej paliwa ani zadnych niepokojacych objawow innych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do katalizatora, to jego przytkanie skutkowałoby zmuleniem auta, brakiem mocy, a w skrajnych przypadkach niemożliwością odpalenia. Błąd który skasował ten kowal prawdopodobnie dotyczył małej efektywności katalizatora (zużyciu wkładu katalicznego).

 

Odnośnie wydechu, prawdopodobnie wydmuchało ci watę/wełnę wygłuszającą, można tak jeździć, auto będzie tylko głośniejsze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania