Skocz do zawartości

audi 100 c3 1986 b/g gaźnik szarpie na benzynie


Gość Marcin Zinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin Zinek

Witam serdecznie mam ostatnio następujący problem w swoim Cygarze: otóż na benzynie na 1,2 i 3 biegu dziwnie przerywa, tak jakby mu brakowało paliwa. objawy prawie całkowicie ustępują jak włączę ssanie na 1szy stopień (ssanie jest 3 stopniowe). Na gazie auto zachowuje się normalnie - nic nie szarpie, dynamika ok. Na benzynie przytyka go zwłaszcza na niskich obrotach przy łagodnym przyśpieszaniu. nie jest to zależne od tego czy silnik jest zimny czy ciepły. Auto odpala bez problemu i na biegu jałowym zachowuje się normalnie (również bez ssania).

 

Ostatnio w aucie było robione: rozrząd, pompa wody, uszczelka pod głowicą (z planowaniem), wymiana oleju, filtrów: powietrza, oleju, paliwa, płynu chłodniczego, uszczelka pokrywy zaworów, uszczelka miski olejowej.

 

Objawy pojawiły się po zrobieniu rozrządu i uszczelki pod głowicą. Co nieco pomogła regulacja zapłonu i gaźnika. Nie szarpie aż tak, ale nadal nie jest to normalnie (ale już nie robi mi hopek/ kangurków).

Po tych naprawach zmniejszyło się także spalanie LPG. Kiedyś w trasie nie byłem w stanie zejść poniżej 10l/100km. teraz spala mi 8,5l/100km (gazu) to akurat mnie cieszy :)

 

Gaźnika jeszcze nie rozbierałem. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania