Skocz do zawartości

Poprawne założenie impulsatora na wałku ssącym Opel Corsa C


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że powielam temat ale poprzedni wątek umarł ... Mam jedno pytanie czy tak jak na zdjęciu założone koło od czujnika położenia wałka rozrządu jest poprawne??

 

http://www.szrot.net/pl/p/WALKI-ROZRZADU-OPEL-CORSA-1,0-16V-LADNE-/2926

 

Czy jednak powinno być odwrotnie? Czytałem na forum opis jak wymienić taki rozrząd i tam na zdjęciu impulsator jest założony od koła - jednak tamten impulsator jest inny niż ten co ja mam ( ja mam taki jak na zdjęciu )

 

Problem polega na tym, że po wymianie rozrządu w warsztacie pali się czek z błędem p0340, sprawdzałem czujnik diodą i po podłączeniu plusa diody do plusa czujnika a minusa diody do środkowego kabla od czujnika ( którym idą impulsy ) i dioda nie migała tylko paliła się ciągle, jak wyjąłem czujnik i machałem kluczem przy nim to dioda mrugała...

 

I nie wiem bo przed wymianą rozrządu check się nie palił a teraz tak, czujnik położenia wału wydaje się ok tylko tak jakby był za daleko od impulsatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdjęcie trochę kiepskie, ale wygląda na OK

Jak temat dla Ciebie jeszcze aktualny to mam zdjęcia mojego jak u siebie rozrząd wymieniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat checka i błędu p0340 już ogarnąłem. Nie wiem czy poprzedni mechanik podmienił impulsatory czy czujniki - u mnie były ten impulsator co na zdjęciu ale krótki czujnik ... Szczelina między impulsatorem a czujnikiem powinna wynosić od 0.5 do 0.8 mm a u mnie można było wsadzić małego palca... Podmieniłem impulsator na ten drugiego typu i check zniknął i wróciła moc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania