Skocz do zawartości

Astra G x16xel - wywalilo olej przez korek wlewu


Gość nycer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Natknąłem się na taki problem. Jechałem w trasie wszystko było ok, W połowie 200 km drogi zjechałem na stacje benzynową żeby sprawdzić co słychać po maską czy wszystko jest ok. Stan oleju sprawdziłem, był w normie więc dalej w drogę. Dojechałem do punktu docelowego i poczułem smród palonego oleju, więc otwieram maskę i widzę, że spod korka wlewu oleju wycieka olej i kapie na kolektor i stad ten smród... Na szczęście dużo nie wyciekło wiec nie trzeba było nawet dolewać. Następnego dnia przed powrotem znów sprawdziłem stan oleju, stan w normie, posprawdzałem płyn chłodniczy tez w normie, nic nie ubyło. Więć w drogę spowrotem do domu 200km. Jechałem bardzo spokojnie, robiąc wieje postojów, żeby sprawdzać co się dzieje pod maską. Podczas jednego postoju gdy odkręciłem korek oleju poczułem zapach spalin, skąd się wziął? Czy może być powodem wycieku oleju? Jaki może być powód zaistnienia takiej sytuacji z wyciekającym olejem???

Bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Daniel 'nycer'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czu wystarczy wyczyścić ten wężyk zaznaczony na zdjęciu?

https://www.google.pl/search?q=odma+opel+astra+g+x16xel&biw=1366&bih=599&tbm=isch&imgil=1cIcNLSZdu0KgM%253A%253BRy8M4jPgNLxNkM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.astra-g.pl%25252Fviewtopic.php%25253Fp%2525253D84158&source=iu&pf=m&fir=1cIcNLSZdu0KgM%253A%252CRy8M4jPgNLxNkM%252C_&usg=__UkIjxm4MVy47mr7YKXbA_yFDGDQ%3D#imgrc=1cIcNLSZdu0KgM%3A&usg=__UkIjxm4MVy47mr7YKXbA_yFDGDQ%3D

 

[ Dodano: 2015-08-11, 14:32 ]

Odma została dziś sprawdzona i jest drożna, więc to chyba nie jest jej wina... Jeszcze jakieś sugestie, co można by sprawdzić? będę wdzięczny za wszelkie sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania