Skocz do zawartości

Rozrusznik Opel Astra G X16XEL


Gość elmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem: automat rozrusznika odmówił posłuszeństwa. Wymieniałem go już dwa razy, za każdym razem na nowy. Co ciekawe wszędzie w sklepach i nawet w IC mają tylko jeden w ofercie, jakiś chinol w cenie ok. 50zł. Wystarcza na parę miesięcy i koniec. Na zimnym silniku (po nocy) odpala ładnie, jak się rozrusznik nagrzeje to kaplica. Jakby nie było automatu, nawet pstryknięcia nie ma.

 

Z tego co pamiętam jak ostatnio go wymieniałem to mam rozrusznik marki Valeo, lecz nie znam jego numeru. Musiałbym go znów wyciągnąć, żeby się tego dowiedzieć. Czas na naprawę mam praktycznie tylko jedno popołudnie, więc chciałem kupić jakiś cały regenerowany rozrusznik. Jest takie miejsce u mnie w mieście gdzie regenerują alternatory i rozruszniki, tylko muszą go najlepiej widzieć lub znać ten konkretny jego model. Problem kolejny jest taki, że auto jest mi na co dzień niezbędne.

 

Moje pytanie brzmi:

Czy ktoś orientuję się jaki model rozrusznika Valeo był montowany w tym aucie ?

Dane auta:

- Opel Astra G kombi

- rocznik 1999

- silnik 1.6 16V (X16XEL)

 

Na allegro znalazłem jeszcze taką aukcję:

http://allegro.pl/rozrusznik-opel-astra-f-astra-g-agilla-i5554938268.html

Cena zastanawiająco ciekawa. Pisałem do nich i też chcą znać konkretny model tego rozrusznika.

 

[ Dodano: 2015-08-08, 17:29 ]

Dojrzałem sam i dla w przyszłości potrzebujących:

oznaczenie takiego rozrusznika to D6RA162 marki Valeo.

Szczęście w nieszczęściu, że naklejka z danymi jest od spodu rozrusznika i nie trzeba go demontować żeby zobaczyć. Wystarczy wejść pod auto i poświecić.

Kupiłem ten rozrusznik z aukcji i już go założyłem. Paczka szybko przyszła, starannie zapakowana a sam rozrusznik działa lepiej niż poprzedni oryginalny Valeo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania