Skocz do zawartości

Skoda Fabia I kontrolka ładowania


Gość anwoj2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Skodę Fabię I rok pr. 2001 silnik 1,4 mpi 44 kW. Samochód posiada zainstalowaną instalacje gazową. Od około miesiąca pojawił się następujący problem, który występuje tylko w czasie jazdy na benzynie. Po nagrzaniu się silnika włącza się kontrolka ładowania akumulatora. Czasami zdarza się, że samochód nie może wkręcić się na wyższe obroty. Po kilku przegazowaniach wkręca się i gdy osiąga obroty między 4 500 a 5 500 to kontrolka gaśnie. Problem ten występuje tylko na benzynie. Na gazie nie ma żadnych problemów. Istotne jest również to,że problem występuje po wygaszeniu samochodu i ponownym odpalaniu gdy jest ciepły silnik. Gdy silnik ostygnie nie ma problemu aż do nagrzania i ponownego uruchamiania. Ładowanie prawidłowe. Alternator sprawdzony, sprawny jak również żadnych oznak uszkodzenia regulatora napięcia. Elektryk radził zmianę cewki lecz według mojego laicznego myślenia gdyby szwankowała cewka to problem występowałby także w trakcie jazdy na gazie. Informacyjnie podaje, że był wymieniony czujnik temperatury płynu chłodzącego, który obecnie działa prawidłowo. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w ustaleniu przyczyny opisanej usterki. Nie stać mnie na wymienianie po kolei części bo w ten sposób pójdę z torbami :lol: Dziękuje za wszystkie porady mogące mieć wpływ na usunięcie usterki . Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2015-03-03, 21:39 ]

Witam. Chciałem dodać, że problem z kontrolką ładowania zaczął pojawiać się także w czasie jazdy na gazie. Występuje na gorącym silniku i kontrolka gaśnie po przegazowaniu.Może w rozwiązaniu problemu pomoże informacja, że według mojej obserwacji problem często pojawia się w trakcie gwałtownych skrętów samochodem oraz przy przyspieszeniu. Czekam na pomoc!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania