Skocz do zawartości

renault megane 2 jh3 105


Gość Kamil88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam problem ze złożeniem skrzyni biegów ,a mianowicie , zaczęło się od problemu z 5 biegiem , dało się go wrzucić lewarkiem ale nie załączał się w skrzyni . Klasyczna usterka

czyli pękła widełka 5-tego biegu . Po wymianie widełki na nową bieg zaczął wyskakiwać podczas jazdy lecz myślę że to mój błąd , odwrotnie założyłem przesuwkę . Napiszę jak było

podczas jazdy próbnej wrzuciłem 5-ty bieg i próbowałem z niego ruszyć , po czym usłyszałem huk i skrzynia została na 3-cim i wstecznym biegu jednocześnie .( ktoś zapyta skąd to wiem bo dojechałem na wstecznym biegu ze zgrzytającymi zębami na parking wciskając go na chama , a przy próbie puszczenia sprzęgła samochód gasł , na parkingu zdemontowałem mu 5-ty bieg i dalej nic ) ostatecznie wyjąłem skrzynie żeby ocenić uszkodzenia które spowodowałem .

Po rozebraniu skrzyni okazało się , że nic nie pękło a koło zębate wstecznego delikatnie się przytarło . Podczas wielu prób złożenia z powrotem skrzyni biegów do kupy , ciągle nie działa wybierak i nie mogę wrzucić żadnego biegu .

 

Mam małe doświadczenie w skrzyniach renault , na co dzień szykuję skrzynie i transfery suzuki ( po złożeniu skrzyni w suzuki wybierak montuje się na końcu jak już skrzynia jest skręcona , a w renault wybierak trzeba montować przed złożeniem skrzyni do kupy ) . Moje pytanie brzmi :

 

Czy jest jakaś specjalna procedura do złożenia skrzyni renault jh3 wyznacznik 105 ?

Czy ma może ktoś manuala do tego ?

z góry dziękuje za podpowiedzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania