Skocz do zawartości

LPG zakładać czy nie o to jest pytanie?


Gość Pawell_17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawell_17

Witam, z góry proszę o przeniesienie jeśli zły dział.

 

Otóż kupiłem niedawno astrę z silnikiem 1.8 i mam dylemat w kwestii instalacji gazowej. Paliwo jak i gaz tanieją no i na chłopski rozum warto założyć LPG bo gaz jest po 2zł. No ale czy to jeszcze opłacalne?

 

Na kalkulatorach wychodzi to nieopłacalne albo oszczędność jest znikoma, ja sam jestem sceptycznie nastawiony , ale może ktoś coś podpowie.

 

Kilka danych:

-miesięcznie przejeżdżam ok 1000km, 3/4 to trasa

-do pracy mam 20km, większość drogi to obwodnica

-spalanie które wychodzi mi przy jeździe 70-80km/h to ok 7.5l (jeśli dobrze liczę)

-koszt instalacji LPG to ok 2500zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DarkSideForce

Jeśli dobrze poszukać to można znaleźć tańszą instalacje.Tańszą nie zawsze znaczy gorszą.Czy się opłaca ? Wszystko co może wygenerować zysk nawet minimalny lub ograniczyć straty-opłaca się.

Na LPG jeżdżę kilkanaście lat.Było kilka fur ;-) .Fiaty Uno,Punto,Ople Astry,Mazda 323,626.Stwierdzam jednoznacznie,że mając opcje Pb,On lub LPG wybieram w ciemno LPG.Są co prawda pewne minusy,ale ...

Do minusów:

-wyższe koszty badań technicznych (średnio ok.80 PLN drożej niż bez LPG)

-przynajmniej raz w roku koszty obsługi (wymiana filtrów,czyszczenie lub wymiana parownika,częstsze wymiany świec,przewodów WN)

-raz na 10 lat zbiornik zwany butlą musi przejść homologację

-jakoś więcej mi do głowy nie przychodzi.

A plusy:

-dobrze zestrojona instalacja i nie odróżnisz czy jedziesz na Pb czy na LPG

-wiele silników aż prosi się o gaz wystarczy poszukać

-na tą chwile 100 km kosztuje mnie ok.20 PLN przy dość ciężkiej nodze (nie całe 10l LPG)

i to jest najmocniejszy argument.

Na dojazd do pracy ok.16 w jedną strone wydaję 200-250 złociszy.Porównywalnie do diesla z tą różnicą,że diesel jest droższy w utrzymaniu (drogie rozrządy,przeklęte filtry cząstek stałych,że o dwumasach boje się wspomnieć).

Podsumowując,każdy ma swój punkt widzenia i inne potrzeby.Dla mnie LPG wygrywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Kuba hugo

Zdecydowanie warto, nawet jak ma się zwracać 5 lat to warto, w końcu dodatkowy kasa zawsze się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joponek

Nie zawsze się opłaca. Jeśli na przykład masz zamiar jeździć jeszcze tym autem tylko 2 lata no to oczywiście, że nie zdąży Ci się zwrócić instalacja bo szybciej sprzedasz samochód. Także to nie zawsze jest opłacalne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bunkazami
LPG niedługo zejdzie do 1.50zł/l - jak tu nie zakładać? :D

 

Skąd masz takie informację?

 

[ Dodano: 2015-03-10, 11:19 ]

Jeśli dobrze poszukać to można znaleźć tańszą instalacje.Tańszą nie zawsze znaczy gorszą.Czy się opłaca ? Wszystko co może wygenerować zysk nawet minimalny lub ograniczyć straty-opłaca się.

Na LPG jeżdżę kilkanaście lat.Było kilka fur ;-) .Fiaty Uno,Punto,Ople Astry,Mazda 323,626.Stwierdzam jednoznacznie,że mając opcje Pb,On lub LPG wybieram w ciemno LPG.Są co prawda pewne minusy,ale ...

Do minusów:

-wyższe koszty badań technicznych (średnio ok.80 PLN drożej niż bez LPG)

-przynajmniej raz w roku koszty obsługi (wymiana filtrów,czyszczenie lub wymiana parownika,częstsze wymiany świec,przewodów WN)

-raz na 10 lat zbiornik zwany butlą musi przejść homologację

-jakoś więcej mi do głowy nie przychodzi.

A plusy:

-dobrze zestrojona instalacja i nie odróżnisz czy jedziesz na Pb czy na LPG

-wiele silników aż prosi się o gaz wystarczy poszukać

-na tą chwile 100 km kosztuje mnie ok.20 PLN przy dość ciężkiej nodze (nie całe 10l LPG)

i to jest najmocniejszy argument.

Na dojazd do pracy ok.16 w jedną strone wydaję 200-250 złociszy.Porównywalnie do diesla z tą różnicą,że diesel jest droższy w utrzymaniu (drogie rozrządy,przeklęte filtry cząstek stałych,że o dwumasach boje się wspomnieć).

Podsumowując,każdy ma swój punkt widzenia i inne potrzeby.Dla mnie LPG wygrywa.

 

Szczera prawda.

Ale nie do końca z tą tańszą instalacją sprawdź stronkę egp.

Tam znajdziesz ceny instalacji. A skok technologiczny między 2 gen. ,a 5 gen jest tak kolosalny. Iż nie warto myśleć nad czymś takim jak tańsza instalacja.

Wystarczy pomyśleć i dobrać odpowiednią do swojego silnika, niekoniecznie tańszą bo to potem w praniu wychodzi co ta tańsza wyprawia po 60 000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość AgniesKuna

http://forum.samnaprawiam.com/jak-silnik-znosi-instalacje-gazowe-vt7683.htm#42516

 

Wejdź sobie do mojego tematu. Ja jestem zadowlona z założonej instalacji. Warto się wybrać do mechanika i tam z nim porozmawiać. Zakładałam w Energy gaz polska. I sądzę, że opłącalnośc jest. Tylko z tego co można przeczytać to w zależności od tego ile się jeździ. A ja sądzę, żę nawet jak się jeździ niewiele to też się opłaca. Bo mniej się płąci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam do każdego samochodu LPG. Wszystkim w rodzinie polecam taką instalacje, po co przepłacać na benzynie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania