Skocz do zawartości

[tuning] Montaż czujników parkowania Audi A6 C5 Avant


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawię montaż czujników parkowania na przykładzie czujników które sam zamówiłem przez Internet.

 

Ja swoje zamontowałem w miejscu oryginalnego parktronika czyli w dolnej listwie zderzaka. Znajdują sie dokładnie na wysokości 38 cm od ziemi i działają bardzo dobrze mimo iż powinny być minimum pół metra od jezdni.

 

 

 

Zaczynamy od odmierzenia w jakich miejscach powinny być czujniki.

 

W tym celu użyłem zwyklej metrówki i ołówka którym odrysowywaliśmy gdzie będą czujki. Ważne jest żeby cala powierzchnia czujnika przylegała do zderzaka. Dwa zewnętrzne umieszczone są u mnie na krawędziach dolnej listwy a środkowe w odległości około 35cm od nich odległość pomiędzy środkowymi wynosi 37cm wiec jest w miarę równo. Różnica nie jest na tyle znaczna żeby sie rzucała w oczy.

01_0_18.jpg

 

 

Otwory na czujniki zostały wywiercone specjalnym dołączonym do zestawu wiertełkiem wiec o ewentualna wielkość dziur nie musiałem sie martwić. Czujniki wciskamy bo wchodzą bardzo ciężko upewniając sie żeby nie były skierowane ku dołowi. Każdy czujnik mianowicie jest tak zrobiony ze obkręcając go jesteśmy w stanie skierować promień w górę lub w dół. Gumowe odpusty wciskamy za pomocą czegoś wąskiego tak żeby cale czujniki znalazły sie z zderzaku. Kiedy juz to zrobimy najlepszym sposobem na puszczenie kabli od czujników będzie wywiercenie otworu w miejscu gumowej uszczelki, która powinna znajdować sie w miejscu kola zapasowego.

02_0_34.jpg

03_0_23.jpg

 

 

Kable puszczone tamtędy trzeba ścisnąć opaska zaciskowa żeby nie uciekały na zewnątrz, położenie koła zapasowego dodatkowo będzie zapobiegać ich wypadaniu. Później wybieramy miejsce w którym umieścimy pudełeczko do którego zbiegają sie kable. Ja wybrałem półkę po prawej stronie w której powinna być zmieniarka. Kable puściłem pod podłogą bagażnika tak żeby nie było ich widać.

04_0_22.jpg

05_0_16.jpg

 

 

Z jednej strony pudelka powinno być wejście na 4 kabel od czujek:

06_0_9.jpg

 

 

Po przeciwnej dwa wejścia - jedno od kabli idących do światła cofania a drugi do podłączenia do wyświetlacza (ja miałem tylko jeden ze względu na to ze wyświetlacz komunikuje sie za pomocą wi-fi ze skrzyneczka wiec problem przeprowadzania kabli przez cały samochód zniknął automatycznie sam):

07_0_15.jpg

 

 

Kable (czerwony i czarny)jak juz wcześniej pisałem podłączyłem jedno pod światło cofania a drugi pod masę:

08_0_10.jpg

 

 

To wszystko jeżeli chodzi o tył samochodu.

 

Teraz przyszła pora na montaż wyświetlacza. Wyświetlacz znajduje sie na podszybiu z przodu deski rozdzielczej.

09_0_10.jpg

 

 

Dwa wąziutkie kable puszczone są szczelina pomiędzy szyba a deska rozdzielacz i idą do bezpieczników. Jeden podpięty pod masę a drugi włożony razem z bezpiecznikiem od świateł cofania co oznacza ze włącza mi się tylko wtedy kiedy cofam.

10_0_5.jpg

 

 

To wszystko - działa znakomicie.

 

 

 

Autor: sadzik65439

 

Źródło: http://www.a6klub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania