Skocz do zawartości

Ibiza 1,4 60KM silnik traci moc


Gość artid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym ze silnik w mojej Ibizie robi mi dziwne "psikusy". Otóż czesto sie zdarza że jadąc (szczególnie w wilgotny dzień) nagle traci moc, spowalnia mimo wciskania pedału gazu. Musze się zatrzymać, zgasić silnik i po odpaleniu jakiś czas jedzie dobrze po czym znowu to samo. Czesto także "falują" obroty, najczęściej kiedy jest większe obciążenie prądowe (właczona klima, ogrzewanie tylnej szyby itp). Dzieje sie to i na gazie i na benzynie. A na postoju obroty spadają aż silnik gaśnie. Jak otworzę silnik to słychać jakieś "cykanie" w okolicach modułu zapłonowego.

 

Świeci się tez błąd, po podłaczeniu do komputera u mechanika okazało sie ze jest to "wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze".

Wymieniałem ok roku temu świece i przewody, kupiłem BOSCH-a do silników z LPG.

 

Postarałem sie opisać jak potrafie dokładnie wszystkie objawy. Proszę o fachową porade co mogę zrobić, nie chciałbym płacić mechanikom którzy będą wymyślali coraz nowsze teorie.

 

Mam jeszcze pytanie, jaki kupić WAG? Znalazłem taki na Allegro

http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i4655341378.html

Sprawdzi sie czy szukac lepszego (czytaj droższego)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do sprawdzenia cewka, świece, przewody, moduł zapłonowy - trochę tego jest ale wilgoć ma na to wpływ. Sprawdź też ciśnienie w cylindrach, może zawór się zawiesza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, postaram się w wolnej chwili posprawdzać co napisałeś.

 

[ Dodano: 2015-02-26, 10:37 ]

Wracam do tematu. Trochę to trwało ale nie miałem czasu.

Przyczyną były przewody i popękany moduł zapłonowy. Wymienione świece, przewody i moduł. Silnik pracuje bez zarzutu.

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania