Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny - jaki


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Możecie mi doradzić.

Chciałbym sobie kupić klucz dynamometryczny taki powiedzmy do 210Nm. Ciągle pożyczam i w końcu kupiłbym sobie własny.

 

Nie wiem tylko jaki będzie dobry tzn jakiej firmy. Chciałbym polegać na Waszym doświadczeniu, czyli kupić taki że jak ustawię np 50Nm to odchyłka rzeczywiście będzie w granicach tych 4%

 

Jeśli możecie to np jakiś link a aukcji? Albo chociaż jakiej firmy Wy możecie mi polecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiesz co nazwy firmy nie znam, ale swój klucz kupiłem 6lat temu w Castoramie za ok. 100zł. Porównywałem jedzie działanie z lepszym/firmowym kluczem i wychodziło prawie to samo. Słowo prawie uważam jako granicę błędu, małą zwłaszcza w większych momentach ok. 100Nm. Klucza używam często jak na warunki garażowego dłubania. Niejeden silnik nim poskręcałem i co ważne pochodziły długo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też własnie myślałem o castoramie bo z opisu w necie można się dowiedzieć ze ta firma która produkuje te klucze które sprzedają w castoramie jest w miarę OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też potrzebuje klucza dynamometrycznego. Wybrałem w sumie dwa:

1. http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-3-8-20-110nm-king-tony-i4727846829.html

2. http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-19-110nm-3-8-jonnesway-cert-i4734919306.html

 

Ma może ktoś z nimi jakieś większe doświadczenie??. Oba pewnie klepane w Chinach ale może któryś bardziej polecicie. Klucz tylko do domowego warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus, wiele też zależy od sposobu użytkowania, częstości użytkowania czy chociażby przechowywania i konserwacji. Jak narzędzie nie jest właściwie przechowywane i konserwowane, a co gorzej niewłaściwie wykorzystywane to nawet najlepsze szlak trafi.

Ogólnie cenowo te klucze zbliżone i nie jest to aż tak duży wydatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus, wiele też zależy od sposobu użytkowania, częstości użytkowania czy chociażby przechowywania i konserwacji. Jak narzędzie nie jest właściwie przechowywane i konserwowane, a co gorzej niewłaściwie wykorzystywane to nawet najlepsze szlak trafi.

Ogólnie cenowo te klucze zbliżone i nie jest to aż tak duży wydatek.

Użytkowany będzie od czasu do czasu. O narzędzia staram się dbać. A cena wydaje mi się średnia i nie jakaś wygórowana. Co prawda nie widzę sensu żeby kupować dla siebie taki klucz za 500 - 600 zł czy więcej ale kilkanaście a nawet kilkadziesiąt złotych więcej za coś konkretniejszego też bym dał bo już się zdążyłem nauczyć że nie stać mnie kupować po taniości. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania