Skocz do zawartości

Lewe powietrze/ zasys powietrza Toyota Corolla E12 2006r


Gość Kondziorno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kondziorno

Witajcie :)

Stworzyłem nowy temat, bo naszukałem się i nie mogę znaleźć odpowiedzi i przy okazji chciałbym spytać czy też tak macie.

Posiadam Toyota Corolla E12 2006 r. 1.4 vvti od 2 miesięcy.

Na rozgrzanym silniku mam lekko ponad 600 obroty na biegu jałowym.

Ale to nie jest najważniejsze.

Przebieg auta: ok 100 tyś.

 

Przy wciśnięciu gwałtownie gazu rozchodzi się pewien syk/zasys powietrza tak jakby najpierw silnik łyknął powietrza a dopiero później benzynę, przydławia się potem idzie dobrze tak jakby dolot był zapchany możliwe? Albo lewe powietrze?

 

Auto jest bez instalacji LPG.

Pytałem mechaników pare razy usłyszałem że te silniki tak mają i że szukam dziury w całym, nie chce mi się w to wierzyć stąd pytanie na forum: Czy wy po wciśnięciu gwałtownie gazu macie taki odgłos? Czy wasze obroty na rozgrzanym silniku mają taką samą wartość? Ktoś miał coś podobnego? Gdzie szukać przyczyny?

Nowe świece, nowa uszczelka pod kolektorem ssącym, wymiana oleju zrobiona, luzy zaworowe w normie, komputer niczego nie wykazał, normalnie idealne auto wg mechaników.

Jeśli macie link do odpowiedzi na pytanie proszę udostępnienie i czekam na wasze posty.

Postaram się wrzucić nagranie o co mi dokładnie chodzi z tym sykiem.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

 

Nagranie:

 

http://w735.wrzuta.pl/audio/5xlqMGnkbSS/record20140820194957

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdź czy nie łapie lewego powietrza na łączeniu obudowy filtra powietrza z przepustnicą. Być może uszkodziła Ci się znajdująca się tam uszczelka. Jeśli nic nie zauważysz popsikaj np WD-40 w okolice kolektora i biegnących do niego węży oczywiście na odpalonym silniku, jeśli w którymś momencie obroty na chwilę wzrosną to masz tam nieszczelność :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania