Skocz do zawartości

Cordoba 1.4 AEX - gaśnie na wolnych obrotach, piszczy pasek


Gość Camillo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.. Jeździ normalnie na biegu, natomiast na luzie lub przy dojeżdżaniu do świateł obroty drastycznie spadają do ok 200 rpm zaczyna piszczeć pasek alternatora i w końcu gaśnie, odpala potem bez problemu. Doradzano mi aby wymienić czujnik temp. cieczy ( 4 pinowy ) wymieniony jednak nic to nie dało. VAG pokazał błędy : 519 - czujnik ciśnienia powietrza, zwarcie do plusa (błąd sporadyczny ), 530 - regulator położenia przepustnicy oraz błąd 537 - błąd sondy lambda. Zdemontowałem więc czujnik ciśnienia ( MAP Sensor ) i okazało się że był zały zalany benzyną ( a raczej nie powinien? ) niestety po wyczyszczeniu objawy się nasiliły i gaśnie jeszcze częściej. Na wyciągniętym czujniku obroty bardzo falują ale silnik nie gaśnie. Podejrzewam albo uszkodzony MAP Sensor albo niedokręcony kolektor ssący lub uszkodzoną pod nim uszczelkę gdyż niedawno wymieniałem uszczelkę pod głowicą i mogłem coś źle złożyc. Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przepustnicę, jest tam regulator wolnych obrotów (silnik krokowy) i on daje takie efekty. Kup spray, zdejmij obudowę i filtr, posadź kogoś za fajera i niech gazuje a ty spsikaj ją konkretnie. Sprawdź czy odma jest drożna i separator czysty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przepustnicę, jest tam regulator wolnych obrotów (silnik krokowy) i on daje takie efekty. Kup spray, zdejmij obudowę i filtr, posadź kogoś za fajera i niech gazuje a ty spsikaj ją konkretnie. Sprawdź czy odma jest drożna i separator czysty.

 

Przepustnicę wyczyściłem, nic to nie dało nawet podmiana na inną nic nie dała. Odma wyczyszczona. Zero poprawy. Już sam nie wiem co to może być :D Rozrząd sprawdzony, jest ok, map sensor nowy, czujnik temperatury nowy a on nadal nie chodzi jak powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania