Skocz do zawartości

Wymiana skrzyni biegów Combo B


Gość Tumak5

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Opla Combo B z 1998r. Oryginalnie był tam zamontowany silnik X14SZ, ale uległ awarii i zmieniłem głowicę na C14SE więc z 60 KM na 82KM. W opłakanym stanie jest skrzynia biegów (rzęcholi łożysko na wałku atakującym) która posiada przełożenie W428, ale nie wiem czy jest to skrzynia F10 czy F13. Skrzynia jest z impulsatorem elektrycznym, nie na linkę.

Chcę wymienić skrzynię tylko nie wiem na jaką. Teraz gdy mocy trochę przybyło teraźniejsza skrzynia zrobiła się krótka i spalanie na LPG wychodzi ok 12 litrów lub więcej.

Potrzebuję rady jaką skrzynie najlepiej by było założyć, żeby troszkę mniej palił ten pojazd i żeby nie było tak jak teraz, że na liczniku 110, a silnik z ramy chce wyskoczyć...

Też nie chcę skrzyni długiej, bo jak załaduję na pakę ciężary to z miejsca nie ruszę.

 

Znalazłem na szrocie skrzynie z przełożeniem W418 z Astry 1.4 16V, może taka by podeszła, tylko że impulsator ma na linkę i chyba licznik musiał bym też wymienić?...

 

Pozdrawiam i proszę o konkretną radę

 

[ Dodano: 2014-09-10, 17:16 ]

Skrzynię już mam W418 właśnie z Astry 1.4 16v i teraz jest pytanie...

Jaki indeks ma mieć licznik do skrzyni F13 W418?

 

Proszę o jakąkolwiek podpowiedź, bo nie mogę nic w tym temacie znaleźć.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania