Skocz do zawartości

[eleltryka] Wymiana czujnika temperatury płynu Audi A6 3.0


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana czujnika temperatury płynu Audi A6 C5 3.0 V6 220KM

 

 

 

1. Zdejmujesz osłonę plastikową z tyłu silnika z symbolem CCCO.

 

 

 

2. Odkręcasz trzy śruby zaznaczone na żółto i demontujesz całą podstawkę z zaworami odłączając wpierw wtyczki oraz przewody podciśnienia -ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE LUB NARYSUJ CO DO CZEGO MA BYĆ WPIĘTE!!!

 

 

 

3. Demontujesz obejmy zaznaczone na zielono (użyj dobrego narzędzia, mocna obejma), zdejmujesz rurę wlotu powietrza i drugą dolną.

 

 

 

4. Odkręcasz śrubę zaznaczoną kolorem niebieskim (na zdjęciu jej nie widać ale ją zobaczycie jak się przyjrzycie u siebie). Po wykręceniu tej śruby wysuwa się z przepustnicy się ten plastikowy dolot od którego wcześniej odłączaliście rurę wlotu. Bez wysunięcia tego elementu dostęp do czujnika jest raczej niemożliwy.

 

 

 

5. Po wyciągnięciu dolotu czujnik już jest na widoku (zaznaczony czerwoną strzałką). Aby go wymienić należy wyciągnąć plastikową zawleczkę - wychodzi ona do tyłu - UWAŻAJĄC ABY NIE WYPADŁA Z RĘKI I WPADŁA ZA SILNIK! (ja napchałem w okolice czujnika szmatę). Czujnik wyciąga się łatwo, nowy zakłada się łatwo, wchodzi lekko a zawleczkę zakłada się prawie że luźno (można wymienić uszczelkę czujnika na nową).

 

 

 

6. Poskładać wszystko w odwrotnej kolejności.

 

 

 

Wydaje mi się że powinno to wyglądać tak samo w silniku 2.8 V6.

01_178.jpg

 

 

Autor: tomciar

 

Źródło: http://www.a6klub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania