Skocz do zawartości

[nadwozie]Wymiana amortyzatorów tylnej klapy Audi A6 Avant


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa banalna, lecz trochę mi się zeszło, więc kilka zdań na ten temat. Najważniejsza rzecz, to sprężynki blokujące mocowanie końcówki na przegubie kulkowym. Warto się przyjrzeć nowym końcówkom, żeby je zobaczyć - w jaki sposób zabezpieczają przegub.

 

 

 

Jak już wiemy, jak te sprężynki wyglądają i gdzie się znajdują, to przy pomocy niewielkiego płaskiego śrubokręta wypinamy je ze starych amortyzatorów. Stare końcówki mogą ciężko schodzić, więc trochę większy śrubokręt płaski przyda się do odłączenia końcówki. Ponieważ montujemy amortyzatory w pozycji wyciągniętej, to klapa musi być maksymalnie podniesiona.

 

 

 

BARDZO WAŻNE!!!

 

Ponieważ stare amortyzatory ledwie trzymają klapę, to po wypięciu jednego z nich klapa spada z prędkością światła. W związku z tym po pierwsze miejmy przygotowany nowy amortyzator pod ręką, a po drugie przytrzymajmy klapę podczas wypinania. Ja oparłem klapę na głowie.

 

 

 

Cała operacja - jeśli wiemy co i jak - to zaledwie kilka minut.

 

 

 

Odciąganie sprężynki:

01_176.jpg

 

 

Sprężynka:

02_177.jpg

 

 

Autor: Irek wawa

 

Źródło: http://www.a6klub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania