Skocz do zawartości

[silnik diesel]Naprawa pompy podciśnienia Audi C4 2,5 TDI R5


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia jadąc w korku setunią, po kolejnym hamowaniu pedał hamulca stał się twardy. Najadłem sie strachu ale myślałem że to norma bo hamowałem z 3 razy jadąc na luzie.. Jednak nie dało mi to spokoju i postanowiłem to sprawdzić, pompa dawała odpowiednie podciśnienie dopiero przy wyższych obrotach (około 3000). Wziąłem sie za gada i ze słowem 'zaworek z żuka' odkręciłem pokrywkę pompy (chyba 6 małych torxów) i moim oczom ukazał się taki widok mniej więcej:

01_175.jpg

 

 

Już bez uszkodzonego zaworka który wyglądał tak i siedział w dolnym lewym rogu pompy:

02_176.jpg

03_183.jpg

04_165.jpg

 

 

Jak słyszałem tak zrobiłem, poszedłem do motoryzacyjnego i rzuciłem hasło " Poproszę zawór pompy paliwa do żuka" A Pan mi na to: "9zł" Przyniósł zapłaciłem, poszedłem do domu i jakież zdziwienie mnie ogarnęło jak zawór okazał się pasować i co śmieszniejsze działać, chociaż jakość wykonania nie powala. Po zamontowaniu:

05_155.jpg

 

 

W starym odłamał sie trójkącik z membrany w zaworku, i ciekawy jestem jakim cudem nie popłynął z olejem do silnika, niby to tworzywo jakieś jest ale nie powinno sie tam dostać. Mam tylko nadzieje że nowy nie podzieli losów starego i mi nie popłynie do pompy oleju.

 

 

 

Uwagi jakby to ktoś chciał zrobić sam:

 

1. Podłożyć sobie szmatki pod pompę żeby potem nie szukać drobnych elementów na osłonie silnika.

 

2. Przy demontażu pokrywy uważać na możliwe wypadające zaworki, ja straciłem 3 sztuki, 2 zostają w korpusie pompy a jeden w pokrywie niemal w króćcu.

 

3. Uważać na uszczelkę wokół pompy (dosyć trudną do ewentualnego 'dorobienia').

 

4. Zwrócić uwagę na oring przy zaworkach.

 

 

 

Hamulce i turbo śmigają jak trzeba.

 

 

 

Autor: Hincó

 

Źródło: http://www.a6klub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania