Skocz do zawartości

Opel Astra wysokie obroty na postoju do 4000


Gość sebax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzieje ze nie powielam tematu a wiec.

Moja sytulacja wyglada nastepujaco po wyczyszczeniu przepustnicy i krokowca autko mialao sie wspaniale obroty ponizej 1000 ale po dwoch dniach cos sie spiepszylo nagle obroty zaczely wariowac i autko jechalo samo niemusialem naciskac pedalu gazu zeby przyspieszyc .Na postoju po odpaleniu silnika odrazu wskakuja na wysokie obroty od 2500 do 4000 nawet i czasem wiecej wyglada to tak jak bym wciskal gaz .Co zrobilem wiec wymienilem krokowca przepustnice tez zmienialem no raczej podstawe poniewaz przy pierwszym wyciaganiu przepustnicy ulamalo sie jedno oczko na srube wiec stwierdzilem ze moze to byc to ze przepustnica sie jakos odchilila i ciagnie lewe powietrze ale to nie to ,linke tez odlanczalem i nic nie pomoglo .Ma ktos jakis pomysl co moglo mi pasc lub sie poprostu zawiesic bo pewnego dnia obroty mi sie uspokoily na jakies 30 sek.Prosze o szybka pomoc dzieki !!!!

 

[ Dodano: 2014-06-27, 09:14 ]

Juz wiem jaka jest przyczyna poprostu krokowy sie zacia lub nie dostaje sygnalu od kompa albo kable sa walniete .Bylem u mechanika i wlasnie sprawdzal mi krokowy i okazalo sie ze to on jest winy tej usterki mechaniek wyciagna maiczne pudeleczko i ustawil mi krokowy tak aby byly niskie obroty poczym go odlaczyl i narazie tak zostal.

1-jak dlugo mozna jezdzic na odlaczonym krokowym i czy to prawda ze moze cos zrobic z katalizatorem

2-czy ktos juz wymienial kable do podlaczenia silniczka krokowego jesli tak czy to jest cieszkie do zrobienia i jaki jest tam dostep i ile to moze kosztowac

3-czy mozliwe ze mam blad w kompie i dlatego krokowy nie pracowal ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania