Skocz do zawartości

passat b5 1.9 tdi 2001r. AWR


Gość 126marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 126marcin

Witam

Mam takie auto jak w temacie. Problem jest taki , że jak auto pojeździ, około 15-20 kilometrów i to w ciepłe dni, wyświetla się lampka od ABS i auto traci moc,trzęsie,podejrzewam ,że jeden pompowtryskiwacz przestaje działać. Po zgaszeniu trzeba trochę rozrusznikiem pokręcić ,żeby odpalił. Zczytane błędy :

-

18062 - Zarejestrowane kody usterek w sterowniku panelu wskazników

- Staly

-17978 - Elektroniczny moduł sterujący pracą silnika zablokowany-nieciagly

-17675 - Zawór pompy wtryskowej, cylinder 3; przekroczony limit

- nieciagly

17669 - Zawór pompy wtryskowej, cylinder 1; przekroczony limit

- nieciagly

00562 - Czujnik poziomu oleju- Zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany

- Staly

01176 - Klucz nieprawidlowy sygnał zbyt niski

- nieciagly

Dzisiaj poczyściłem styki na pompowtryskiwaczach,zrobiłem jazdę próbną. Jazda dość agresywna,żeby się nagrzał porządnie. Już myślałem ,że będzie ok a tu znowu lampka od ABS świeci i silnikiem trzęsie. Auto do garażu,zczytane błedy :

-17675 - Zawór pompy wtryskowej, cylinder 3; przekroczony limit

- nieciagly

Zdjąłem dekiel od głowicy, podgiąłem styki od pompowtryskiwacza 3 . Zajrzałem do gniazda , tam gdzie przewody od wtryskiwaczy przechodzą przez głowicę .Czerwony przewód jakby nie do końca wchodził do gniazdka,ale on jest od 2 cylindra. Jazda próbna wieczorem,temp. powietrza już wyraźnie niższa, usterka po około 14 kilometrach nie wystąpiła, chyba za mało kil. przejechanych. Natomiast po zgaszeniu ciężko go odpalić , jak krótko kluczyk przytrzymam to tak wygląda jakby immo- zapali i zaraz gaśnie. Trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem,żeby odpalił. Jutro w upał pojeźdżę dłużej,ale może już dzisiaj może ktoś mi podrzuci jakieś pomysły.Wtryski do wymiany? Serdeczne dzięki za pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania