Skocz do zawartości

[elektryka] Naprawa wyłącznika krańcowego - wł. świateł A6


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

1. Najpierw opuszczamy szybę na dół następnie zdejmujemy tapicerkę, odkręcamy 2 śrubki.

01_24.JPG

02_23.JPG

03_18.JPG

 

 

2. Odpinamy linkę od klamki, teraz szyba do góry.

04_19.JPG

05_14.JPG

 

 

3. Odłączamy 2 kostki od głośnika i lampki górnej, trzecią na środku zostawiamy, niech jest podpięta przyda się.

06_14.JPG

07_15.JPG

 

 

4. Opieramy tapicerkę na ramę o dolne zaczepy, boczek wisi elegancko nie spadnie i kable się nie urwą.

 

 

 

5. Odkręcamy 2 śrubki z boku (od zamka) kluczem - 12-kątny (torx) tak mi babka powiedziała w sklepie, ja kupiłem cały komplet za 12 zł widać na zdjęciu.

08_116.jpg

09_9.JPG

10_10.JPG

 

 

6. Odpinamy drucik od klamki, odłączmy dolną kostkę od zamka i wyciągamy.

11_10.JPG

 

 

7. Odpinamy blaszkę na dole zamka zasłaniającą włącznik i wyciągamy cudo.

12_10.JPG

 

 

8. Otwieramy kostkę z boku podważając czarny plastik.

13_11.JPG

14_10.JPG

 

 

9. No i czyścimy.

 

 

 

10. W moim przypadku było tak że biała gumka pod którą był jakiś plastik który z kolei popycha sprężynkę - był połamany, dlatego też wyciągnąłem białą gumkę, włożyłem luźno bardzo małą śrubkę średnica 2mm długość 4mm i na to przykleiłem taśmę izolacyjną.

15_9.JPG

 

 

11. Schemat działania mikro-włącznika.

16_7.JPG

 

 

12. Na koniec składamy i podziwiamy prace.

 

 

 

Reasumując, VW słynący z prostoty i niezawodności ma się nijak do tego co zobaczyłem po rozebraniu zamka, wystarczyłaby zwykła blaszka, która działałaby na tej samej zasadzie co ten włącznik, boje się jak pomyśle że podobne mechanizmy są zastosowane w innych podzespołach pojazdu.

 

 

 

Autor: kubicaaa

 

Źródło: http://www.a6klub.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania