Skocz do zawartości

Wymiana termostau golf 2


Gość error95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość error95

wczoraj wymieniałem metalowa rurke wody bo była przegnita a teraz chce wymienic termostat, zabrałem sie od dołu i mam pytanko którą srube mam odkręcić alb poluzować pompe od wspomagania, żebym mogł sie dostac do termostau, bo coś juz odkręcałem i nic sie nie rusza. PRosze o instruktaż, dodaje fotki

male_7929c1c6f6b35aae0108d54796ee4.jpgmale_3e9d319323452b524919a4b24838b2.jpgmale_d113378cc6917d771ea4dace8cf6.jpgmale_98a6a9e5afb02549f96ad84669f9119.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego do wymiany termostatu musisz poluzować . poluzuj napinacz paska potem poluzuj tą widoczną śrube co trzyma pompe wspomagania do trzeciej śruby musisz mieć przy długą nasadke bo śruba jest przy misie wzłuż węży nad dolną łapą trzymającą pompe wspomagania jak już zdejmiesz pasek to od przodu masz jeszcze jedną łape odkręć te dwie śruby i jedna poprzeczna na dole jak zdejmiesz tą łape to bedziesz widział pompe bodajże zostaną ci dwie śruby które bedziesz już widział

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość error95

dzięki za odpowiedź ! mniej więcej wiem ale czy możesz mi powiedzieć o które śruby chodzi np za pomocą schematu ? bo jestem zupełnie początkujący i nie chce za duzo narobic szkód :) a jak jest potem z ustawianiem regulacji tego paska?

Czy ta łape muszę koniecznie demontować? bo w jednej srubie jest cały gwint zjechany i trzeba bedzie rozwiercić, bo chce to wszystko zrobic od dołu

 

http://s11.replik.pl/f/color/__-7rnb4YO/sam-naprawiam-vw-golf-ii-benzyna.pdf?doc_page=200 bo chce tylko zdjac element z numerami srub 10,11,12,13 i wtedy bede miec dostep do termostatu

 

 

lub inny schemat

 

http://img80.imageshack.us/img80/8650/wspomaganie.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

w której śrubie masz zjechany gwint

 

[ Dodano: 2014-03-02, 22:13 ]

kolego odkreć śrube 6.7.13 i 5 opuścisz pompe a potem odkreć 11i 12 to zdejmiesz łape . możesz sprubować jak pisałeś ze zdięciem to ci pujdzie tylko z założeniem łapy może być problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość error95

udało sie i dostaałem sie od dołu poluzowałem sruby, zdjąłem pasek i mam termostat, widac ze jest uszkodzony bo nie zamyka sie, chyba nawet orgnialny bo z roku 87. Mam nowy ale zrobiłem mu test i w zimnej wodzie jest zamkniety a w ciepłej 95stopni nie otwiera sie, chyba musze go wymienic w sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania