Skocz do zawartości

Po wymianie sprzegła pedał w podłodze OPEL ASTRA F


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymienie sprzegla pedał sprzegła w podłodze co sie dzieje??

 

zrobione wszystko jak w tym poradniku :

 

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-wymiana-sprzegla-w-skrzyniach-z-rewizja-vt373.htm?highlight=sprz%EAg%B3a

 

widze ze u mnie ten wałek(czerwona strzałka) jest wcisniety jak auto odpale koło kreci sie ,

 

25507a90f85de1e7gen.jpg

 

 

 

na zgaszonym silniku nie moge wrzucic wsteczniego 1, 2

 

[ Dodano: 2014-02-24, 19:41 ]

Przy okazji , czekajac az sprzeglo przyjdzie poczta

 

- wymianiłem klocki z przodu , przez co ruszałem kołem mogło mieć to wpływ?

 

-czysciem i smarowałem pod mieszkiem "wajche od biegw" mogło mieś wpływ ze ze zdjetym sprzegłem zmieniałem biegi?

 

CO ROBIC PROSZE O RADY !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Dokręciłeś łapki przy wymianie łożyska oporowego?

Linke wyregulowałeś? Może się wypięła przy pedale sprzęgła. Albo docisk do piachu, konkretnie słoneczko.

 

Czerwona strzałka wskazuje wodzik z przesuwką, dawno nie rozbierałem skrzyni ale on nie powinien się obracać.

 

Co się dzieje jak silnik jest odpalony i próbujesz włączyć 1,2 lub R? (zakładam że sprzęgło juz jest włożone?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapki tzn ta jedna śrubeco trzyma łożysko na 13 klucz dokreciłem

 

sprzegła pedal jest w pododze, jakies 3cm sie rusza ,ale lapka zostala w miejscu starego sprzegla

 

sprzegło założone dlatego odpaliłem auto, jak bieg chce wrzucic to auto przygasa,

 

wszystko zrobione tak jak zdejmoiwane bylo, a jednak nie działa :crazy:

 

[ Dodano: 2014-02-25, 10:24 ]

6590875100_1393319894.jpg

 

8222563400_1393319897.jpg

 

5595886800_1393319900.jpg

 

4177613700_1393319898.jpg

 

[ Dodano: 2014-02-25, 12:19 ]

Sprzegło wyjete, i tak nie idzie wrzucic biegi 1, 2 R cos jak by blokowało, wciskajac bieg rusza sie cały silnik, cos blokuje....

 

 

Ale chyba wiem gdzie bład popełniłem odkrecajac srube 13 trzymajaca lozysko ruszylem sprzeglem przez co sie zmianiła pozycjana wybieraku, Ale co z tymi biegami???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

podciagnij linke to pedał bedzie sie ruszał w wiekszym zakresie (widocznie to sprzegło jest gorsze od starego).

 

Co do biegów to odkrec wybierak i zobacz jak stoja wodziki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
puki co na wstecznym koło kreci sie do przodu, ale auto podniesione jeszcze

 

Bo to pewnie jedynka - sprawdz ustawienie wybieraka (lewarka) Duzo nie potrzeba żeby wsteczny nie wchodził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi to wyjasniec bo w tej ksiażce to pisza oczywiscie tak ze nic nie kumam co i jak... :-/

 

[ Dodano: 2014-02-27, 10:58 ]

Czytając o wymianie sprzęgła w książce pisze by oznaczyć sprzęglo i zakładać tak samo, ja nic nie oznaczyłem , pytanie czy teraz uda mi się to złożyć ? ta skrzynie wyregulować ? :shock::shock::shock:

czy juz szukać złomu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Czytając o wymianie sprzęgła w książce pisze by oznaczyć sprzęglo i zakładać tak samo, ja nic nie oznaczyłem

 

Chodzi o wibracje których i tak nie bedzie, nieważne jakbyś je przykręcił - olej to.

 

Po zdjęciu wybieraka ze skrzyni wszystkie wodziki muszą być w jednej lini = luz.

Wybierak też zakładasz w pozycji luz i biegi powinny wrócić. Drążek reguluje się śrubą która jest na łączeniu pająk-rurka idąca od dzwigni. Z tyłu wybieraka na skrzyni masz plastikową zaślepkę (jest wciśnięta) wyjmujesz ją i wkładasz wiertło 5mm (musi byc 5tka). W pozycji LUZ obracasz (okręcasz, tak jakbyś lewarkiem ruszał lewo-prawo) wystającą częscią wybieraka biegów aż wiertło wskoczy i zablokuje wybierak. Lecisz do srodka i ustawiasz sam drążek na znaki (strzałki, lub otwory) i dokręcasz srube pająk-rura wystająca z grodzi od lewarka zmiany biegów - biegi wrócą. Prościej się chyba nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania