Skocz do zawartości

trudności odpalania zimnego silnika opel vectra a C16NZ


Gość MICHAL2008_02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MICHAL2008_02

Kiedy przyszły mrozy albo po dłuższym postoju , po nocy mam trudności w odpaleniu silnika. Zaskakuje po długim kręceniu rozrusznikiem około 20-30 sek. po wciśniętym pedale gazu.Jak zaskoczy to wtedy muszę trzymać na obrotach przez kilka chwil by nie zgasł. Co sprawdziłem? jak nie chce zapalić odkręcam pokrywę kolektora pod wtryskiwacz wkładam folię i po kręceniu rozrusznikiem widzę, że paliwo jest podawane do przepustnicy. Iskra też jest na świecach. Wymieniłem świece, przewody. Kopułka i palec nie posiada śladów przebicia, pęknięć czy innych uszkodzeń. Moduł ma 2 lata. Parametry cewki też są w normie.. Kiedy silnik jest juz odpalony i pochodzi trochę wtedy zapalanie jest ok. Silnik ma już około 20 lat ale sprawdzałem ciśnienie w cylindrach to jest ono w dolnych granicach normy. Mam instalację lpg ii generacji. jak odpali i sie rozgrzeje silnik pracuje prawidłowo, nie gaśnie na wolnych obrotach. ma właściwe osiągi. Czujnik cieczy chłodzącej sprawny. Urządzenie sterujące nie wykazuje żadnych usterek. jak jest ciepło powyżej Oo C to zapala nie jest ok. Są jednak takie przypadki, że po nocy odpali, wyjeżdżam z garażu silnik jest nie rozgrzany i jak mi zgaśnie to wtedy znowu nie mogę zapalić. Tak jak by była za słaba iskra i nie zapalała mieszanki. kiedy silnik nie odpala na benzynie to próbuję awaryjnie odpalić na gazie ale tez bezskutecznie. Zapłon mam ustawiony na wyczucie. W zbiorniku paliwa jest z 15 l benzyny. Może macie jakieś wspaniałe pomysły co zrobić by wyeliminować tą przypadłość w mojej Viki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem w moim LANCERZE jak tylko sie ochłodziło nagle przestał odpalać dopiero po długim kręceniu zaskakiwał a jak był rozgrzany to palił od pstryka.

pojechałem do mechanika i sie okazało ze czujnik cieczy niby dobry a podawał złe dane do kompa i wychodził problem wiec sprawdz czy napewno czujnik jest w 100% sprawny bo może kłamać. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania