Skocz do zawartości

Mruga kontrolka oleju na biegu jałowym Golf 3


Gość witek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego sygnału dźwiękowego ani brzęczenia nie ma i nigdy nie było ani na starych ani na nowych zegarach a powinno być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

tak kolego wraz z mrugającą kontrolką powinien być sygnał dżwiękowy

 

[ Dodano: 2014-01-29, 20:11 ]

kolego sprawdż czy ci zadziała ten brzeczek zrób tak . odepnij kabelek od czujnika wysokiego ciśnienia tak żeby nie dotykał masy i daj autu obroty ponad 2000 obrotów najlepiej 3000 może być na postoju wtedy powinien zadziałać brzeczek i mrugać kontrolka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale czujnik wysokiego ciśnienia jest po stronie osłony rozrządu czy gdzieś indziej? A co będzie jeśli zrobię tak jak piszesz i nie zadziała brzęczek i kontrolka nie zaświeci? Albo kontrolka zaświeci a brzęczek nie zadziała? A jaki jest cel żeby odłączyć kabel od czujnika żeby same ustrojstwo sprawdzić czy co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego zobaczymy czy sprawna jest kontrolka i brzeczek a wtedy bedziemy szukać czemu zapala sie na biegu jałowym na wolnych obrotach

 

[ Dodano: 2014-01-30, 08:24 ]

a widzisz te czujniki jeden powinien być w głowicy drugi w bloku lub przy filtrze jak pisałem zobacz jakie kable do nich dochodzą odłącz kabel niebiesko czarny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

 

mam mmigającą kontrolkę na biegu jałowym.

wczoraj zwieraliśmy kable do masy, ale stale mruga kontrolka.

 

Zaraz juz z fachowa widza posprawdzam te czujniki, i zrobier symulacje opisana w temacie.

 

nasze przypuszczenia sa takie ze zostaly u mechanika zle podpiete kable.

 

czy ktos jest w stanie w prosty sposob np. za pomoca schematu - rysunku, naprowadzic jak sprawdzic czy kabel od czujnika jest dobrze podlaczony ?

 

chodzi mi o to ze kabel od bialego czujnika idzie gdzies dalej.. i wlasnie gdzie?

co trzeba bylo by rozebrac, aby sprawdzic ciaglosc przewodu?

 

prosze o jakies schematy, namiary gdzie szukac i czegos kogos kto ten temat ma juz przewalkowany

 

z gory dziekuje

 

[ Dodano: 2016-05-03, 10:59 ]

Jakaś podpowiedź?

 

 

witam,

 

mam mmigającą kontrolkę na biegu jałowym.

wczoraj zwieraliśmy kable do masy, ale stale mruga kontrolka.

 

Zaraz juz z fachowa widza posprawdzam te czujniki, i zrobier symulacje opisana w temacie.

 

nasze przypuszczenia sa takie ze zostaly u mechanika zle podpiete kable.

 

czy ktos jest w stanie w prosty sposob np. za pomoca schematu - rysunku, naprowadzic jak sprawdzic czy kabel od czujnika jest dobrze podlaczony ?

 

chodzi mi o to ze kabel od bialego czujnika idzie gdzies dalej.. i wlasnie gdzie?

co trzeba bylo by rozebrac, aby sprawdzic ciaglosc przewodu?

 

prosze o jakies schematy, namiary gdzie szukac i czegos kogos kto ten temat ma juz przewalkowany

 

z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania