Skocz do zawartości

Citroen Saxo - alternator, pompa paliwa


Gość micha_mrt2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość micha_mrt2

Witam, posiadam Citroena Saxo

Rok temu nie działał alternator, więc wykręciłem go i dałem do naprawy, od tego czasu było dobrze, aż do piątku.

 

Zapaliła się w czasie jazdy kontrolka ładowania, auto traciło obroty, przestało działać wspomaganie ale jakoś dotarłem do domu.

 

Wczoraj popatrzyłem dokładniej i okazało się, że przewód ładowania od alternatora był przetarty, więc zmostkowałem go i odpaliłem auto. Niestety to samo, kontrolka ładowania się pali.

Więc jeszcze raz rozkręciłem, posprawdzałem i teraz przy montażu zapomniałem dopiąć do alternatora wtyczki z dwoma przewodami. odpaliłem, wspomaganie i dmuchawa chodzi, kontrolka ładowania się też świeci. W pewnej chwili auto samo zgasło i najgorsze że już nie mogę go odpalić? Co ciekawe nie słyszę pompy paliwa przy przekręceniu kluczykiem.

 

Dziś sprawdzę dokładnie, ale na 99% bezpieczniki ok, gdzie dalej patrzeć? Co ja mogłem narobić ze teraz jest taki problem?

 

Tak jeszcze z ciekawości, jak sprawdzić że na pewno alternator nie działa, czy normalne że na wyłączonym aucie, na przewodzieładowania jest 12v?

 

Jak sprawdzić przekażnik pompy paliwa, gdzie sie znajduje? Jak na szybko to sprawdzić?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprawdzenie alternatora to na odpalonym aucie zmierzyć napięcie np na akumulatorze bez żadnego obciążenia czyli światła dmuchawa itp off wtedy napięcie powinno wynosi około 14,2 V jak obciążysz go tzn dmuchawa światłą itp włączysz to napięcie może nieznaczne spaść. Jak na zgaszonym masz 12V to oznacza że akumulator raczej ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania