Skocz do zawartości

[tuning] Otwieranie klapy siłownikiem Seat Ibiza 99-02


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Moje rozwiązanie jest inne niż stosowane w Ibizach. Gdy włączymy siłownik, klapa odskakuje i po prostu ją podnosimy (bez użycia klamki - możemy za nią złapać oczywiście). Przekręcanie kluczyka w zamku nie daje żadnego efektu. Po zatrzaśnięciu klapy, aby ją otworzyć znów uruchamiamy siłownik i klapa odskoczy ponownie.

 

 

 

1. Kupujemy siłownik klapy. Cena około 45zł.

 

 

 

2. Podczas czekania na przesyłkę mamy do zrobienia dosyć czasochłonną rzecz. Musimy upiłować w zamku jeden "cypek", aby klapa nie łapała na "pierwszy zamek". Dzieje się tak gdy za słabo zamkniemy klapę. Jeśli tego nie zrobimy to przy uruchomieniu siłownika, klapa nadal będzie trzymać na tym "pierwszym zamku".

 

 

 

3. Gdy przyjdzie już paczka możemy sprawdzić przed montażem czy wszystko działa. Proszę się nie martwić hałasem jaki wydaje, ponieważ po złożeniu wszystkiego hałas jest minimalny.

 

 

 

4. Znajdujemy miejsce na założenie urządzenia. Przy moim sposobie przykręcamy je na jedną śrubę, ale według mnie wystarczy.

01_155.jpg

02_156.jpg

03_164.jpg

 

 

5. Kolejną rzeczą jaką robimy jest prowadzenie przewodu. Masę oczywiście przykręcamy do jakiejś śrubki. Natomiast przewód plusowy musimy poprowadzić do wnętrza auta. Ja wybrałem lewą stronę stojąc za autem. Najpierw wyciągamy przewód przy rogu szyby. Następnie przez miejsce na kostkę od grzania szyby. Zdejmujemy gumkę na przewody pomiędzy klapą a karoserią i próbujemy "wyjść" przewodem przez ten otwór. Teraz już pójdzie z górki. Zdejmujemy w środku odpowiednie plastiki i prowadzimy kabelek.

 

 

 

6. Teraz wystarczy podłączyć pod przycisk i otwieramy bagażnik ze środka auta. Ja poszedłem trochę dalej i podłączyłem siłownik do nowo zakupionego centralnego zamka i otwieram bagażnik przez przytrzymanie przycisku na pilocie. Pamiętajcie, że w takim wypadku konieczne jest zastosowanie przekaźnika, ponieważ siłownik ma dość duży pobór prądu.

 

 

 

Autor: Jasiu

 

Źródło: http://klubseata.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania