Skocz do zawartości

golf 3 1.9d 1Y problem ze skrzynia


Gość jony b

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku chcialbym sie przywitac,jestem nowy na forum i wybaczcie jesli cos nie tak umiescilem,ale przejdzmy do mojego przypadku.

Ostatnio wracalem golfem do domu z przyczepka zaladowana drzewem i pare kilometrow przed domem zjezdzajac z gorki nie moglem zredukowac z 5 na 4 udalo mi sie jednac wbic ten bieg i tak dojechalem przed brame domu,po czym przy probie wjazdu na plac auto ruszylo, cos strzelilo i jakby sprzeglo sie slizgalo powoli ruszalo. Dodam ze od paru dni po zostawieniu auta odpalonego na luzie slychac bylo czasami takie szumienie w skrzyni ktore znikalo po wcisnieciu sprzegla. Tego dnia kiedy jechalem z pusta przyczepka dopiero po drzewo w polowie drogi zaczelo bys slyszec tak jakby gwizdanie przy przyspieszaniu ze skrzyni. Aha i dodam jeszcze ze jak chcialem wepchnac auto na plac (lewarek byl w pozycji luz) to auto dalej bylo na biegu, dopiero wcisniecie pedalu umozliwilo wepchniecie auta na plac. Pytanie mam takie jak podejrzewacie czy poszla skrzynia czy do wymiany sprzeglo docisk i lozysko, czy cos innego moze jeszcze..aha i zastanawia mnie jaka srednica sprzegla do skrzyni jest bo w ksiazce sam naprawiam podaja dane 200mm a na allegro wiekszosc jest 210 lub 215mm w srode bede mial wolna to sprobuje wyciagnac skrzynie ale chcialbym sie do tej naprawy jakos przygotowac i dlatego prosze o pomoc

 

Do moderatora: przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu a on nie ma pl liter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

To ze biegi nie wchodzą to wina lewarka/linek/cięgien, bo piszesz, że;

 

jak chcialem wepchnac auto na plac (lewarek byl w pozycji luz) to auto dalej bylo na biegu, dopiero wcisniecie pedalu umozliwilo wepchniecie auta na plac

 

Od tego zacząłbym w pierwszej kolejnosci.

 

Hałasować może wszystko zarówno skrzynia jak i sprzegło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdzilem na samym poczatku czy ciegna przy skrzyni czasami nie puscily i tam wybilem na luz no ale to niestety nie bylo to..

 

[ Dodano: 2013-10-24, 21:00 ]

do zamkniecia juz sobie poradziłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania