Skocz do zawartości

Opel Omega 20 16V cieżko pali


Gość kamor88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją omegą rano jak odpalam na zimnym silniku bardzo ciężko łapie, ale w końcu odpali. Sytuacja powtarza się również jak zostawię samochód na 15-20 minut (ale po tym czasie oczywiście szybciej załapuje).

Problemem też jest oczywiście że silnik na wolnych obrotach faluje na benzynie i LPG.

Wymieniłem silniczek krokowy i przepływomierz (oryginalne części),świece, akumulator i cały rozrząd. Jak byłem u mechanika na komputerze to wywalało mi tylko błąd przepływomierza. Ale nadal to samo było, wiec o dałem go do mechanika (który kasę wziął i nic zrobił).Czasami zdarza się jak jest wilgotno przy 2000 obrotów szarpać ale po pewnym czasie przestaje.

Wiec proszę o pomoc!!!

Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Rodzaj błędu jest istotny zeby stwierdzic czy to sama przelpywka jest padnieta, czy cos innego. Problem z odpalaniem moze byc zwiazany z przeplywomierzem, lub ze źle wyregulowanym gazem. Ten silnik nie powinien pracowac na II gen.

 

Możesz zobaczyc do wtyczki przeplywomierza, wyczyscic styki, sprawdzic czy nie są luźne. Przy okazji szczelność dolotu od przepływki w strone glowicy i pomierzyć napięcie na przewodzie sygnałowym.

Odpalanie z gazem w podłodze coś pomaga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd przepływomierza ukazywał się nawet po wymianie jego na oryginalny. A jak odpalam to dodaje gazu bo bez niego to ma ciężko załapać. Ale zawsze odpalam i zostawiam samochód na benzynie nigdy na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

A zatem kabelki, wtyczka, lub nieszczelność.

 

A jak odpalam to dodaje gazu bo bez niego to ma ciężko załapać.

 

Czyli delikatnie go zalewa, lub elektrozawory nie trzymają szczelnie.

 

Zrób standardowy test, zdejmij kleme na noc, zakręć bulte, rano klema i odpalaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania