Skocz do zawartości

Immobilizer a pompa paliwa


Gość wronaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kieruję się do Państwa z takim oto problemem. Padł mi immobilizer (zewnętrzny, na taką pastylkę) w seicento 900. Oddałem go do serwisu i mi go usunęli (odłączyli) po czym stwierdzili że pompa paliwa jest padnięta...ok zbieg okoliczności stwierdziłem...lecz serwis za wymianę zażądał 380zł ( a była to kwota za duża jak na kieszeń studencką) ...więc zrobiłem to sam...najpierw sprawdziłem czy do pompy dochodzi prąd i tak było na jednym przewodzie 12 a na drugim 6 volt..czyli doszedłem do wniosku że to faktycznie pompa. Kupiłem nową wymieniłem i nadal nie podaje paliwa ( nie słychać jej ani nie czuć że działa). Starą pompę sprawdziłem na krótko i okazało się że działa :/ I tu pojawia się mój problem co jest grane? Czy immobilizer jest jakoś związany z komputerem który nie widząc immo i nie uruchamia pompy czy co? Skoro prąd dochodzi, pompa nowa a paliwa nie podaje :/ Próbowałem spinać styki w bezpieczniku od pomy paliwa ale nic to nie dało.. po przekręceniu kluczyka w pozycję I i podpięciu na krótko styków w tym czerwonym bezpieczniku nic się nie zmieniło...ani benzyna nie poleciała ani pompy nie było słychać/ czuć :/:/

czy ma ktoś inne pomysły??

może ten komputer blokuje też ten sposób jako że immo zostało wywalone??

spiąłem poniższe styki... http://fotoo.pl/show.php?img=633128_foto1.jpg.htmlCzy ktoś mógłby mi pomóc? Powiedzieć o co chodzi? Bo nie mam pojęcia :/ Będę wdzięczny za każdą pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to Twoje 6 volt. Przykładając miernik do przewodów zasilających pompkę powinno być około 12 V. Jeśli masz miernik przyłóż minus gdzieś na mase, a plusa na jeden przewód zasilający pompke a potem na drugi. na jednym ma być okoł12V czyli to będzie + a na drugim 0 V i to jest - . Tylko mierz na przewodach odłączonych od pomki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania